27 Haziran 2014 Cuma

Ramazan Öncesi Yüzleri Güldü


Pendik’ten yola çıkan 2 TIR dolusu yardım malzemesi, sel felaketinin yaşandığı Bosna Doboj İstok ve Doboj Jup kentlerine vardı. Evlerini ve işyerlerini kaybeden Bosnalılar, ulaşan yardımın kendilerine  ilaç gibi geldiğini belirterek teşekkür ettiler.

Geçtiğimiz haftalarda Bosna’da yaşanan sel felaketi üzerine harekete geçen Pendik Belediyesinin 2 Tır dolusu yardım malzemesi, Doboj İstok ve Doboj Jup kentlerine vardı. 1 Milyona yakın kişinin etkilendiği sel felaketinde evlerini ve işyerlerini kaybeden Bosnalılar, yardım malzemelerini Kızılay aracılığıyla teslim aldılar. Bölge sakinleri Ramazan Ayı öncesi yapılan bu yardımın kendilerine ilaç gibi geldiğini belirterek, “Ramazan Ayı’na biraz olsun huzurlu gireceğiz.

Bu zor zamanımızda bize yardım eli uzatan Pendiklilere teşekkür ederiz.” dediler. Öte yandan yardım malzemeleri arasında beyaz eşya, kırtasiye, giyecek, ve gıda yardımının yanı sıra 5 bin Tarım ve sera malzemesi de bulunuyor. Bu malzemelerle zarar gören tarım ve seraların onarılması öngörülüyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder