9 Haziran 2014 Pazartesi

Şampiyonluğu Yine Kaptırmadılar


Pendik Gençlik Günleri Festivali, iki hafta sonra Futsal Turnuvası’nın final maçı ile sona erdi. Bu yıl 5.si oynanan Futsal organizasyonunda Pendik Rauf Denktaş Lisesi 5 yılda 4. kez kupayı kaldırarak büyük bir başarıya imza attı.

Masa tenisi, bilek güreşi ve futsal (salon futbolu) olarak bu yıl yine 3 ayrı kategoride düzenlenen Pendik Gençlik Günleri Festivali, iki hafta sonra Futsal Turnuvası’nın final maçı ile sona erdi. Pendik’teki lise ve dengi okullarının katıldığı futsal organizasyonunda, Pendik Rauf Denktaş Lisesi ve Pendik Anadolu Lisesi futbol takımları, rakiplerini eleyerek finale yükseldi. Bu yıl 5.si oynanan Futsal organizasyonunda final maçında oldukça çekişmeli bir mücadele yaşandı. İlk yarıyı 2-0 önde kapatan Rauf Denktaş Lisesi olmasına rağmen, ikinci yarı başında Pendik Anadolu Lisesi’nin atak futbolu sonuç verdi ve maç 2-2’lik skora geldi. Ardından toparlanan Rauf Denktaş maçı 4-2’ye getirmesine rağmen Pendik Anadolu Lisesi’nin kazandığı penaltı sonrası skor 4-3’e geldi. Ardından Pendik Anadolu Lisesi’nin üst üste kazandığı iki penaltıyı da gole çevirememesi ile Rauf Denktaş son saniyelerde attığı golle maçı 5-3 kazanarak zor da olsa şampiyonluğa uzandı.

Muhammed Tayyip Ogiç İmam Hatip Lisesi 3. oldu

Kupanın 3.lük maçında ise, yarı finalde elenen iki takım Pendik Kurtköy Çok Programlı Meslek Lisesi ve Pendik Muhammed Tayyip Ogiç İmam Hatip Lisesi mücadele verdi. Maçı Tayyip Ogiç İmam Hatip Lisesi 8-4’lük skorla kazanarak 3.lüğe imza attı. Maçlar sonrasında düzenlen tören ile kupa ve madalyalar sahibini buldu.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder