9 Haziran 2014 Pazartesi

Şifa Mahallesi Alarmda


Mahallede Seyfo dayı olarak bilinen Seyfettin Yamalak öncülüğündeki şifa mahallesi sakinleri uyuşturucu tacirlerine savaş açtı.

Son olarak Beylikbağı Hürriyet Mahallesinde  Ferhat Tarakçı’nın bonzai kullanarak hayata veda etmesinin ardından özelikle Tuzla şifa mahallesinde büyük bir hareketlilik söz konusu. Emniyet güçleri uyuşturucudan kaynaklanan sağlık sorunları ve ölümlerin artmasıyla birlikte alarm vermiş durumda. Bunun yanında özelikle Şifa Mahallesi sakinleri de adeta uyuşturucuya ve zehir tacirlerine savaş açmış durumda.

ZEHİR TACİRLEİNİ KORKU SARDI

Şifa mahallesi gençlerin son günlerde toplanarak Aralarında istişare ettiği ve zehir tacirlerine karşı savaş açtığı öğrenildi. Mahallede sevilen ve Seyfo Dayı olarak bilinen Seyfettin Yamalak’ın öncülük ettiği hareket gün geçtikçe zehir tacirlerin korkulu rüyası haline geliyor. Şifa mahallesi gençlerinin büyük sevgi ve saygı duyduğu Seyfettin Yamalak son ölümlerden sonra harekete geçti. Gençleri Şifa mahallesinde bir pastanende toplayan Yamalak zehir tacirlerine karşı bir strateji geliştirdi ve bunu gençlere aktardı.


ÖLÜMLER DURSUN DİYE UĞRAŞIYORUZ

Uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacaklarını söyleyen Seyfettin Yamalak: “Gençlerimizle konuştuk, zehir tacirlerini ifşa edeceğiz. Onları inlerinden çıkarmayacağız.  Maalesef mahallemizde çokça bulunuyorlar. Fakat bir ölüm daha olmasın diye var gücümüzle elimizden geleni yapacağız. Satan olursa gereken dersi vereceğiz. Suçüstü yakaladıklarımızı emniyet ekiplerimize teslim edeceğiz. Bu mahallede bu zehir ve onun tacirleri temizlenene kadar var gücümüzle savaşacağız.” Dedi.

Anadolu Yakası Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder