5 Haziran 2014 Perşembe

Topladıkları Atıklar Ödül Getirdi


5 Haziran Dünya Çevre Günü, üç pilot okulda atık toplayan öğrencileri sevindirdi. Son iki ayda geri dönüşüme 25 ton katkı sağlayan okulların en çok atık toplayan öğrencileri, bilgisayar, bisiklet, fotoğraf makinesi gibi hediyelerle ödüllendirildi.

Pendik Belediyesi ve Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle geçtiğimiz yıl başlatılan ‘Okullar Geleceğimize Hayat Veriyor, Geri Dönüşümü Destekliyor’ projesi bu yıl üç okulda devam ediyor.   Kaynarca Yıldırım Beyazıt, Kaynarca Namık Kemal ve Yenişehir Orhangazi Ortaokulu olmak üzere 3 okulda uygulanan proje kapsamında bu yıl da geri dönüşüm maddeleri toplama yarışması düzenlendi. 02 Nisan- 02 Haziran 2014 tarihleri arasında 2 ay süren yarışmada, 1. Yıldırım Beyazıt İlk ve Ortaokulu oldu. 3 okulda iki ay içerisinde toplanan geri dönüşüm maddesi miktarı 25 tonu geçti. Yarışmada en çok atık toplayan öğrenciler ise üç okulda ayrı ayrı düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Gelecek yıl hedef 40 okul

Dünya Çevre Günü nedeniyle Kaynarca Namık Kemal Orta Okulu’nda düzenlenen ödül töreni ve çevre günü programına Pendik Belediyesi Çevre Temizlik Müdürü Emre Bıçakçıoğlu ve Pendik Milli Eğitim Şube Müdür Yardımcısı Yıldırım Demirci, okul öğrenci ve velileri de katıldı. Pendik Orhan Sinan Hamzaoğlu Ortaokulu korosunun müzik ziyafeti sunduğu törende konuşan Temizlik İşleri Müdürü Bıçakçıoğlu, 2 yıldır sürdürülen projenin geçen yıl bir okulla, bu yıl ise üç okulla sürdürüldüğünü kaydederek “Önümüzdeki yıl bu projeyi 40 okulla sürdürmek ve çocuklarımıza hem geri dönüşüm bilinci kazandırmak hem de temiz bir çevre için duyarlılıklarını geliştirmek istiyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından ödül törenine geçilirken, yarışmada dereceye giren her okul için; 1.ye notebook, 2.ye bisiklet, 3.ye fotoğraf makinesi, 4.ye mp 4 çalar ve 5.ye mp3 çalar hediye edilirken, ilk onbeşe giren öğrencilere de futbol, basketbol ve voleybol topu hediye edildi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder