17 Ağustos 2014 Pazar

Boğaziçi Rallisi'nde İlk Günün Lideri Murat Bostancı-Onur Vatansever İkilisi


Avrupa Ralli Kupası’na dahil AVIS Boğaziçi Rallisi’nin ilk günü Castrol Ford Team Türkiye takımından Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibinin liderliği ile sonuçlandı.

Bu yıl 43. kez düzenlenen ülkemizin en eski ve en köklü uluslararası motorsporları organizasyonu AVIS Boğaziçi Rallisi'nde ilk gün, 6 özel etabın ardından Pendik Servis Alanı´nda sona erdi. Zorlu rallinin günü sonunda liderliği Castrol Ford Team Türkiye´den Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibi elde ederken, Ukraynalı Oleksandr Saliuk-Evgeny Chervonenko ikinci ve yine Castrol Ford Team Türkiye´den geçen yılın birincisi Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz üçüncü sırada tamamladılar.

İki Çeker ve RC4 lideri Castrol Ford Team Türkiye'den Buğra Banaz-Burak Erdener olurken, RC3'de Bulgar ekip Renault Clio R3 ile Todor Slavov-Petar Iliev ve Kadın Pilotlarda da Simin Bıçakcıoğlu lider.

AVIS özel ödülünün sahibi Avis-1 etabında en iyi zamanı yapan Murat Bostancı-Onur Vatansever ekibi oldu. Pendik Servis Alanında yapılan ödül töreninde ekibe ödülleri AVIS Genel Müdür Yardımcısı İnan Kesici tarafından verildi.

FİNİŞ YARIN 17.00’DE

190 kilometresi özel etap, toplam 619,26 kilometre uzunluğundaki zorlu rallinin ikinci günü yarın Sabah 09.00’da başlayacak. Ekipler, Kadıllı, Göçbeyli ve Ulupelit etaplarının ikişer kez geçilmesinin ardından, 17.00’den itibaren Pendik Atatürk Meydanı’ndaki finiş podyumuna ulaşabilmek için mücadele edecekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder