21 Ağustos 2014 Perşembe

Pendik Belediyesinin Hurdalığı Araçlarla Doldu


Pendik Belediyesinin  hurda araç oto parkı sahipsiz araçlarla doldu.  Gelen şikayetler doğrultusunda belediyenin hurda araç deposuna çekilen kullanılmaz durumdaki  araçlar, yasal bekleme süresi sonunda  MKE’ye teslim ediliyor.

Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, ilçe bazında kullanılamayan (hurda) araçlarla ilgili çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.  Vatandaşlardan ve bölge ekiplerinden gelen şikayetler doğrultusunda ayda ortalama 3-4 araç belediyenin hurda araç deposuna çekiliyor. Hurdalığa kaldırılan araçların özellikle madde bağımlıları tarafından sahiplenilmesi ve kullanılması engellenirken,  belediyenin Güllübağlar Mahallesinde bulunan hurda araç oto parkı da ömrünü tamamlamış araçlarla doldu.

Hurda araçlar sahiplenilmezse MKE’ye

Ekipler, çalışır vaziyette olan araçları ve  üzerinde yasal blokesi bulunanları hurdalık bünyesine almıyor. Toplanan araçlar hakkında ilgilisinin kimlik ibrazı ve aracın kendine ait olduğunu kanıtlamasından sonra kanun gereği çekim parasını ödeyerek aracını geri alabiliyor. Geri alınmayan araçlar depoda numaralandırılarak bekletiliyor. Yasal bekleme süresi dolan araçlar Makine Kimya Endüstrisi’ne (MKE) teslim ediliyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder