27 Ağustos 2014 Çarşamba

Pendik'in En Başarılı Okul Müdürü


Pendik'te 21, Tuzla da 14, Kartal da 15, Maltepe de 27, Sultanbeyli de 4, Adalar da 1 Müdür başarılı bulundu. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okul ve kurumlarda bulunan yöneticilerin görevi MEB kanununda yapılan değişiklik gereğince 14/03/ 2014 tarihinde aynı veya farklı eğitim kurumlarında 4 yıllık görev sürelerini tamamlayan okul müdürlerinin görevleri sona erdirilmiş ve görevleri sona erdirilen okul müdürleri ‘’başarı değerlendirmesine’’ tabi tutulmuştu.

İlçe Milli Eğitimin Değerlendirmesi Belirleyici Oldu

Okul Müdürleri, görev yaptığı okuldaki en kıdemli ve en yeni öğretmen, öğretmenler kurulunun belirlediği iki öğretmen, okul aile birliği başkanı ve yardımcısı ve okul öğrenci başkanı ile ilçe milli eğitim müdürü ve ilçe iki şube müdürü tarafından başarı değerlendirmesine alındı. Okuldaki en kıdemli ve en yeni öğretmen, öğretmenler kurulunun belirlediği iki öğretmen, okul aile birliği başkanı ve yardımcısı ve okul öğrenci başkanının yaptığı değerlendirme genel puanın yüzde 40′ını oluştururken, İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve şube müdürleri tarafından yapılan değerlendirme, genel puanın yüzde 60′ını oluşturdu.

Bölgemizde başarı değerlendirmesine alınan Pendik te dört yılını doldurmuş olan 59 okul müdüründen 21 müdür başarılı bulunurken, 38 müdür yapılan değerlendirmelerde başarısız bulunarak okul müdürlüğü görevinden alındı.

Kartal da başarı değerlendirmesine alınan 45 okul müdüründen 15 müdür başarılı bulunurken, 30 müdür yapılan değerlendirmelerde başarısız bulunarak okul müdürlüğü görevinden alındı.

Tuzla da başarı değerlendirmesine alınan 35 okul müdüründen 14 müdür başarılı bulunurken, 21 müdür yapılan değerlendirmelerde başarısız bulunarak okul müdürlüğü görevinden alındı.


Maltepe de başarı değerlendirmesine alınan 52 okul müdüründen 27 müdür başarılı bulunurken, 22 müdür yapılan değerlendirmelerde başarısız bulunarak okul müdürlüğü görevinden alındı.


Bölge Günden Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder