15 Ağustos 2014 Cuma

Pendik'li Gençler Ustalarına Sözünü Tuttu


Ak Parti Pendik Gençlik Kolları seçim çalışmalarının resmen başladığı altmış günlük sürede organize ettiği dört adet “Ustaya Vefa Vakti” programı ile binlerce gence ulaşarak Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi hayatı boyunca Türkiye’ye kattığı değeri aktarmıştı. Ve artık Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurun oylarıyla başkan olmasının zamanı geldiğini bunun artık bir vefa meselesi olduğu üzerinde durulmuştu. 10 Ağustos Pazar günü yapılan seçimlerin ardından gençler söz verdiği gibi sandıkta da Recep Tayyip Erdoğan'ın yüzünü kara çıkartmadı.

“Bu seçim sadece Türkiye'nin değil tüm İslam coğrafyasının seçimiydi.”

Sandıkların açılması ve oy oranlarının belirginleşmesinin ardından Gazipaşa caddesinde kurulan platformda partililere seslenen Gençlik Kolları Başkanı Erkan Gül bu seçimlerin sadece Türkiye için değil Gazze için, Kahire için, Saraybosna için, Şam için, Musul için, Kerkük için, Myammar için, önemli olduğunu kısacası tüm İslam coğrafyasının kaderini etkileyecek bir seçim olduğunu aktardı. Ve sandıktan çıkan neticenin tüm insanlık için hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

“Genç seçmen oylarının büyük kısmı Erdoğan’dan yana oldu.”

Yaklaşık 110 bin genç seçmenin yaşadığı Pendik’te kullanılan oyların %58’i Erdoğan lehine çıktı ve bu rakam Ak Parti ve Erdoğan’ın Pendik’te aldığı en yüksek oy oranı olarak kayıtlara geçti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder