20 Ağustos 2014 Çarşamba

Pendik'te Ayağı Kırık Ördeği Çöpten Çıkardı


Vicdansızların çöpe attığı yaralı ördeği temizlik işçisi tedavi ettirdi. Pendik ‘te  ayağı kırıldığı için çöp konteynerına atılarak ölüme terk edilen yavru ördeği Belediye temizlik işçisi kurtardı. Çevre temizlik görevlisi Kadir Çelik,  konteynerde bularak  belediye veterinerlerine götürdüğü yavru ördeğin tedavi altına alınmasını sağladı.  

Çöp konteynerına atılmış halde bulunan ve ölmek üzere olan yavru ördek,  görenlere ‘el insaf’ dedirtti.  Pendik Belediyesi Çevre Temizlik Müdürlüğü çalışanlarından Kadir Çelik, görevli olduğu Pendik sahilinde çöp konteynerından  bir ses geldiğini fark etti. Ardından konteynıra bakan Çelik, kutu içinde çöpe atılmış bir yavru ördekle karşılaştı.  Kurtulmak için çırpınan yavru ördeğin bir ayağının da kırık olduğunu fark eden duyarlı temizlik görevlisi,  ölmek üzere olan minik hayvanı hemen Pendik Belediyesi Veterinerlik İşleri Birimi’ne götürdü.

“Merhamet etmeyene merhamet olunmaz.”

Ölmesi için çöpe atılan ördek yavrusu, Pendik Belediyesi veterinerleri tarafından tedavi edilerek özel bakıma alındı. Küçük ördek,  iyileşinceye kadar veterinerlik biriminin gözetiminde kalacak. Dikkati ve duyarlılığı sayesinde ördek yavrusunu ölümden kurtararak örnek bir davranışa imza atan  Belediye Temizlik Görevlisi Kadir Çelik, her canlının merhameti ve sevgiyi hak ettiğini belirterek, “Vicdanlarımızın kararmasına engel olalım. Sokaklarda bu sıcaklarda sokak hayvanları ve kuşlar için bir kase su bırakan hayırsever insanlar da var, bu yavru ördeği ölüme terk eden insanlar da. Ben sadece görevimi yaptım” diyerek Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed(S.A.V.)’in “Merhamet etmeyene merhamet olunmaz” sözünü hatırlattı.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder