27 Ağustos 2014 Çarşamba

Pendik'te Evlere Gıda Yardımı Yapılmayacak


Pendik Belediyesi'nin bu güne kadar yardıma muhtaç ailelerin adreslerine yaptığı gıda yardımı bundan böyle yapılmayacak.

Pendik Belediyesi'nin ihtiyaç sahiplerine yönelik yaklaşık 20 yıldır yaptığı gıda yardımı sona erdi. İhtiyaç sahiplerine gıda yardımını koliler halinde ulaştıran belediye, artık yeni bir yönteme geçiyor.
Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Av.Ramazan Öztürk, gıda yardımı uygulamasına son verdiklerini kaydederek, " Vatandaşımıza yıllardır gıda yardımı yapıyorduk. Adreslerine teslim ettiğimiz gıda kolilerinde, ihtiyaç olan malzemeler olduğu gibi ihtiyaç duyulmayan malzemelerde oluyordu. Bu nedenle sistemi değiştirmeye karar verdik.

Şimdi ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza anlaşmalı bankaların kartlarını veriyoruz. İhtiyaç sahipleri bu kartlarla istediği marketten ve işyerinden, istediği ürünü alabilecek."dedi.
Yeni sistem, vatandaşları da oldukça memnun etti. Pendik'teki ihtiyaç sahipleri yaklaşık 2 aydır bu kartları kullunıyor.
Ramazan Öztürk, mevcut aşevinin bu günkü yerinden Güllübağlar'da Afet Koordinasyon Merkezi'nin bulunduğu alandaki yeni yerine en kısa zamanda taşınacağını da belirtti. Yeni aşevi daha fazla kapasiteyle hizmet verecek.

ERDOĞAN GÜVENÇOĞLU

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder