18 Ağustos 2014 Pazartesi

Pendik'te Kurslar Da Merkezler De Çoğaldı


El sanatlarından enstrümana,  eğitsel kurslardan sahne sanatlarına kadar toplam 5 branşta verilecek kurslara kayıtlar başladı. Bu yıl ilk kez “Kemençe”, “Osmanlı Duvar Süsleme” ve “Bartın Tel Kırma” eğitimlerinin eklendiği kurslar için yeni merkezler de kapılarını açıyor.

Pendik Belediyesinin kentteki kültür-sanat hayatına değer katan hizmetleri sürüyor. Her yıl geleneksel hale gelen kültür-sanat kursları, bu yıl da kentteki farklı kültür merkezlerinde hizmet verecek. Kemandan minyatüre, tiyatrodan gümüş işlemeciliğine onlarca sanat dalının yer aldığı kurslar Mehmet Akif Ersoy Sanat Evi, Neyzen Tevfik Sanat Merkezi ve Yeni Mahalle Semt Konağının yanı sıra yeni yapılan Fevzi Çakmak El Sanatları Merkezi, Hüseyin Vassaf Bilgi Evi, Yahya Kemal Beyatlı Bilgi Evi, Ali Ulvi Kurucu Bilgi Evi ile Hamit Aytaç, Kurtköy ve Kavakpınar Gençlik Merkezlerinde de verilecek.

Kurs kayıtları www.pendik.bel.tr adresinden online olarak yapılıyor.  Kayıtlar 25 Eylül’de sona erecek.Pendikliler, kurslarla ilgili her türlü bilgiyi 483 20 88 ve 483 72 57 numaralarından alabilecek.Kursların çoğu ücretsiz olarak verilirken, ücretli olanlara ise 1. Dönem (Ekim-Kasım-Aralık-Ocak) için 100 TL, 2. Dönem  (Şubat-Mart-Nisan-Mayıs) için de  100 tl ödenecek. Detaylar için tıklayınız.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder