26 Eylül 2014 Cuma

AK Partide Kongre sürecini Ahmet Cin yönetecek


AK Parti'de kongreler 1 Kasım'da başlıyor. İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ahmet Cin, kongre sürecini yönetecek komisyonun beş üyesinden biri oldu.

İktidar partisinde kongre süreci 12 Ekim'de delege seçimleriyle başlıyor.  İlçe kongreleri ise 1 Kasım ve 31 Aralık tarihlerinde gerçekleşecek. İstanbul İl kongresi ise 22 Şubat'a kadar tamamlanmış olacak.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı kongre sürecini yürütecek olan 5 kişilik bir komisyon belirledi. İl Başkan Yardımcısı Ahmet Cin'de bu komisyonun üyelerinden birisi oldu.

Kongreler öncesinde il başkanlığında belediye başkanları, ilçe başkanları ve İstanbul milletvekilleriyle görüşme gerçekleştireceklerini kaydeden Ahmet Cin, " İl Başkanımız Aziz Babuşcu ile birlikte milletvekillerimizle görüşeceğiz. İl Başkanımız da belediye başkanları ve ilçe başkanlarıyla görüşme gerçekleştirecek. Genel merkezimiz kongrelerde tek liste olmasına büyük önem veriyor. Bizde çalışmalarımızı buna göre planladık. İstanbul ilçe kongrelerinin tek liste ile gerçekleşmesi için gayret göstereceğiz."dedi.

AK Parti'de yeni bir dönemin başladığına da dikkat çeken İl Başkan Yardımcısı, " Yeni Türkiye yolunda, yeni genel başkanımızla 2015 seçimlerine gideceğiz. Ülkemizin ve İslam Coğrafyası'nın partimizden ve Türkiye'den büyük beklentisi var. İlçe kongreleri ve il kongreleri bunun ilk adımıdır. Birlik ve beraberliği en üst düzeyde, AK Parti kimliğine yakışır bir şekilde sergilememiz gerekiyor." diye konuştu.

HABER: YAŞAR ŞİMŞEK - Duyuru Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder