6 Eylül 2014 Cumartesi

Ensar Çinal Merkez Parti İstanbul İl Başkanlığına Atandı


Bir dönem Demokrat Parti İlçe Başkanlığı da yapan iş adamı ve politikacı Ensar Çinal, partisinin geleceği ile ilgili oldukça iddialı.

Pendik'in tanınmış iş adamlarından Orfoz Restaurant ve Oscar sinemalarının işletmecisi Ensar Çinal, yeni kurulan ve Genel Başkanlığını Prof. Abdurrahim Karslı’nın yaptığı Merkez Parti'nin İstanbul İl Başkanlığı’na atandı.

1955 Ardahan doğumlu, evli ve 4 çocuk babası olan Ensar Çinal, Marmara Üniversitesi Yabancı Diller Almanca Bölümü mezunu. Bir dönem Demokrat Parti Pendik ilçe Başkanlığı da yapan Çinal, yeni kurulan Merkez Parti’de, partinin kuruluş aşamasından bu yana mücadele vermekte.

Çinal, Pendik Gazetesine yaptığı değerlendirmede, “Biz insanları ayrıştıran değil birleştiren bir anlayışı benimsiyoruz. Geçmişi temiz, dürüst, vizyon sahibi herkese kapımız açık. Türkiye genelinde teşkilatlanmamızı kısa bir süre içinde tamamlayıp önümüzdeki genel seçimlere katılacağız.
AK Parti iktidarının artık miyadı dolmuştur. Şunu biliyoruz ki AK Parti içinde de önemli oranda bir kesim mevcut gidişattan huzursuzdur. Halkımız yeni bir çıkış yolu aramaktadır. Bu çıkış için buluşma noktası farklı görüş ve düşünceleri potasında eriten Merkez Parti aracılığı ile olacaktır. Bunu kısa zamanda hep birlikte göreceğiz ve yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Kaynak: Pendik Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder