17 Eylül 2014 Çarşamba

Kurbanlık Satışları 19 Eylül’de Başlıyor


Bu yıl da Kurna Köyünde hizmet verecek kurban satış ve kesim alanında 19 Eylül Cuma günü kurbanlık satışları başlayacak.  Kesim ünitelerinin de bulunduğu alana ulaşım için belediye tarafından 4 ayrı güzergâhtan ücretsiz servis sağlanacak.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da kurbanlık satış ve kesim alanı, Kurna Köyü Piknik Alanı arazisinde hizmet verecek. 139 büyükbaş ve 12 küçükbaş hayvan çadırının yer alacağı satış alanında satıcıların rahat ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarını sağlanabilmesi için mescit, lavabo, tuvalet ve sıcak duş imkânı bulunacak.Ayrıca kafeteryası da hem satıcılara, hem gelenlere hizmet verecek.

Kesim alanı da Kurna Köyü’nde

19 Eylül Cuma günü hayvan girişlerinin başlayacağı kurbanlık satış ve kesim alanında 3 bin 500 büyükbaş ve 1.500 küçükbaş hayvan alıcılarını bekleyecek. Geçtiğimiz seneler Güllübağlar Mahallesi’nde hizmet veren kesim üniteleri bu yıl Kurna Köyü’nde yer alacak. Satış alanında belediye tarafından 2 büyükbaş ve bir küçükbaş kesim ünitesi hazırlandı. Uzman kasapların görev alacağı kesim alanında büyükbaş 245; küçükbaş ise 70 TL’ye kesilecek. Parçalama için 150 TL talep edilecek. Aynı zamanda 3 adet de bireysel hayvan kesim alanı oluşturuldu.

Alana 4 ayrı servis güzergâhı

Alana kendi imkanları ile ulaşamayanlar için belediye tarafından merkez ile satış alanı arasında ücretsiz ring seferleri gerçekleştirilecek.Merkez Abdülhalik Renda Caddesi Altgeçit Yanı Otobüs Durağı, Velibaba Mahallesi Meydanı Opet Benzinlik Yanı, Kaynarca Mahallesi Bademlik Camii Karşısı Otobüs Durağı  ve Güzelyalı Mahallesi Eski Su Deposu olmak üzere 4 ayrı kalkış durağı ve geçiş güzergâhı olacak.


Servis durakları ve güzergâhları

1- Pendik Merkez Abdülhalik Renda Cad. Altgeçit Yanı Otobüs Durağı - (Her 30 Dakikada Bir)
Güzergâhlar: Pendik-Kurtköy Minibüs Güzergâhı Otobüs Durakları

2- Velibaba Mah. Meydanı Opet Benzinlik Yanı - (Her Saat Başı)                              
Güzergâhlar: Ertuğrulgazi Mah. Aydos Cad. Muhtarlık Önü, Sülüntepe Mah. Fatma Gözen Eralp İlkokulu Karşısı, Şeyhli Mah. Merkez, Harmandere Mah. Otobüs Terminali

3- Kaynarca Mah. Bademlik Camii Karşısı Otobüs Durağı - (Her Saat Başı)                    
Güzergâhlar: Çamçeşme Mah. Kaynarca Merkez Camii Önü, Kavakpınar Mah. Tepebaşı Camii Önü, Güllübağlar Mah. Tandoğan Caddesi Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı Kesişimi

4- Güzelyalı Mah. Eski Su Deposu - (Her Saat Başı)                                                                      
Güzergâhlar:  Esenyalı Mah. Dörtyol, Fatih Mah. Fatih Camii Önü, Ahmet Yesevi  Mah. Mevlana Camii Önü

Kurban Kesim Ücretleri

Büyükbaş Kesim Ücreti: 245 TL Ekstra Parçalama Ücreti: 150 TL
Küçükbaş Kesim Ücreti: 70 TL Not: Küçükbaş’ta ekstra parçalama yoktur.

Kurban kesimleri için belirtilen ücret karşılığında iki ayrı kesim ünitesinde kurbanın kafası kesilecek, derisi yüzülecek, sakatatları ayrılacak ve 8 parçaya bölünerek  kestiren vatandaşa teslim edilecektir. Daha fazla parçalama talebi olanlar için ekstra parçalama ücreti karşılığında kesilmiş olan kurban, küçük parçalara ayrılacak ve istenilen hisse sayısına göre eşit miktarlarda bölünerek vatandaşa teslim edilecektir.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder