9 Eylül 2014 Salı

Pendik Alperen Ocaklarından “Bonzai Hayır” Yürüyüşü


Pendik Alperen Ocakları İlçe Teşkilatı, sentetik uyuşturucu bonzainin kullanımının artmasını yürüyüş yaparak protesto etti.

Yüzlerce Pendik’li yürüyüşe katılarak “Bonzai’ye Hayır” dedi.

Yürüyüşe BBP İl Başkan Yardımcısı Yasin Kılıç, Pendik Alperen Ocakları Başkanı Mehmet Kürsat Mican, İstanbul Anadolu Yakası Alperen Ocakları Başkanı Bünyamin Akkuş, Sultanbeyli Alperen Ocakları Başkanı Abdurrahman Açıkgöz, İstanbul Alperen Ocakları İl Sekreteri Ahmet Açıkgöz,  Pendik İlce Başkan Yard. Yasin Polat,  Basın Yayın Sorumlu  Bşk.  Muharrem Yılmaz ve çok sayıda Pendik’li katıldı.

Pendik Kuş parkında toplanan grup, Pendik‘in çeşitli sokaklarına yürüyerek “Bonzai Son, emniyet uyuma gençliğine sahip çık” şeklinde sloganlar attılar.

Grup adına açıklamasında bulunan Pendik Alperen Ocakları Başkanı Mehmet Kürsat Mican, Uyuşturucu madde kullanımının Pendik’te ve komşu ilçelerde artışta olduğuna dikkat çekerek,” her geçen gün onlarca hatta yüzlerce gencimiz bu bela ile karşı karşıya kalmaktadır. Uyuşturucu kullanan gençler bu illeti temin etme konusunda da zorluk çekmedikleri de gün gibi aşikardır.” Dedi.

İçlerini acıtan farklı bir durumunda uyuşturucu madde kullanım yaşının 14’e kadar düşmesini belirten Mican, Alperenler olarak Pendik halkı ile beraber geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi uyuşturucu belasından Allah’ın izniyle kurtacak ve uyuşturucu kullanımlarını engelleyeceğiz dedi.

Grup bu basın açıklamasından sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Haber:Yusuf SARAY - Bölge Gündem

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder