11 Eylül 2014 Perşembe

Pendik Göçbeyli’de Tazelik Arayanlara Köy Pazarı


Pendik Belediyesi tarafından Göçbeyli’ye yapılan köy pazarı, hem köy ekonomisine canlılık katacak, hem de kentlileri taze köy ürünleriyle birinci elden buluşturacak.

Domates, biber, patlıcan… Sofraların değişmez lezzetlerine taze ve birinci elden ulaşmak isteyenler Göçbeyli’ye kurulan köy pazarını kullanabilecek.  Pazar, ilk etapta  10 tezgah ile hizmet verecek. Köy Muhtarı Bilal Salbaşoğlu, her tezgahta 3-4 köylünün bir araya gelerek ürünlerini satabileceğini vurgulayarak, bu sayede köy ekonomisinin canlanacağını belirtti. Şimdilik deneme aşamasında olan köy pazarının daha sonra kapsamının artacağını ifade eden Salbaşoğlu; “Haftanın her günü burası hizmet sunacak. Köy halkı olarak yetiştirdiğimiz sebzelerin yanı sıra günlük taze süt de tezgahlarımızda yer alacak.”dedi.

1,600 dönüm üzerinde 5 bin sera

Göçbeyli Köyünde  1,600 dönüm üzerinde 5 bin seranın bulunduğunu vurgulayan Muhtar Bilal Salbaşoğlu, köy halkının geçim kaynağının tarım olduğunu belirtti. Diğer köylere göre Göçbeyli’nin  tarıma daha elverişli olduğunu söyleyen Salbaşoğlu, “Köyümüz, her gün tonlarca ürününü sebze hali aracılığıyla tüm İstanbul’a ulaştırıyor. Kurulan bu pazar sayesinde taze ürünlerimizi perakende olarak da satabileceğiz. Son 3 yıldır sebze yanında 20 çiftçimiz de süt üretimine başladı. İsteyen herkes artık bu pazarda manda, keçi gibi hayvanlardan elde edilen taze süt  bulabilecek.”dedi. Son rötuşların yapıldığı köy pazarının bu ay içerisinde hizmet vermeye başlaması bekleniyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder