24 Eylül 2014 Çarşamba

Pendik Velibabalılara 14 Dalda Kurs Verecek


Yapımı tamamlanan  Velibaba Kültür Merkezi, yakında hizmete açılıyor. Birçok fonksiyonu bünyesinde barındıran Merkez ‘de Ekim ayında  eğitime başlayacak İSMEK sınıfları için kurs kayıtları da devam ediyor.

Yıl içinde birçok kültür, spor ve etüt merkezine kavuşan Pendik, yepyeni  bir tesise daha  sahip oluyor. İnşası devam eden Velibaba Sosyal Konutları’nın hemen yanında yapımı tamamlanan Velibaba Kültür Merkezi yaklaşık 1.500 metrekare alana sahip. Merkezin zemin katında kafeterya ve İSMEK, 1. katında İSMEK, 2. katında fitness salonu ve 3. katında ise konferans salonu yer alıyor. İSMEK eğitim vermek amacıyla kültür merkezine yerleşmeye başladı. Ekim ayı içinde başlayacak İngilizce, Arapça, bağlama, gitar, diksiyon, temel muhasebe, bilgisayar kullanımı, yemek-aşçı çırağı, makine nakışı, dekoratif ev aksesuarları, iğne oyası, giyim, nevresim takımları ve şiş örgü kursları için kayıtlar da devam ediyor.

Bilindiği üzere, Velibaba Kültür Merkezi sosyal konutların tesisi olarak planlanmış ve daha sonra tüm mahalleye hizmet etmesi amacıyla planında yapılan değişiklikle kültür merkezine çevrilmişti.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder