15 Eylül 2014 Pazartesi

Pendik’te 130 Bin Öğrenci Ders Başı Yaptı


2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılının başlamasıyla Pendik’te yaklaşık 130 bin öğrenci ders başı yaptı. Yeni ders yılının açılışı dolayısıyla Kavakpınar Mahallesi Fuat Köprülü İlkokulu’nda tören düzenlenirken, Atatürk İlkokulu öğrencileri de Pendik Belediyesini ziyaret etti.

Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Pendik’teki tören  Kavakpınar Mahallesi Fuat Köprülü İlkokulu’nda gerçekleştirildi. Törene, okulun minik öğrencileri ve velilerinin yanında Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i temsilen Başkan Yardımcısı Cevat Yaman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından törende açılış konuşması, Okul Müdürü M. Akif Aydın tarafından yapıldı.

Yeni başlayan miniklere: “Hoş geldiniz”

Ardından kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Dernekbaş, yeni eğitim ve öğretim yılının ilçe öğrencileri için hayırlı olmasını dileyerek, “Özellikle ilk defa okula başlayan miniklerimize hoş geldiniz diyorum. Bilgi ve birikimleriyle kendini sürekli yenileyen ve geliştiren eğitimcilerimiz, bu yıl da daha iyi bir gelecek için nesillerimizi şekillendirecek” dedi.

“Başarı zeki olmakla değil, okumakla mümkün”

Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Yaman, Başkan Şahin’in selamını ilettiği konuşmasında öğrencilerden çok okumalarını ve disiplinli bir şekilde derslerine çok çalışmalarını istedi. Zeki olmanın başarılı olmak anlamına gelmediğini belirten Yaman, başarı çalışmak ve okumakla elde edilebilir” tavsiyesinde bulundu. Pendik Kaymakamı Osman Tunç ise, okula yeni başlan öğrencileri tebrik ederk yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğrencilere başarı diledi. Törenler Fuat Köprülü İlkokulu folklör ekibi miniklerin folklör oyunları ile sona erdi.

Öğrencilerden belediyeye ziyaret

Okulların açılış günü dolayısıyla Pendik Belediyesini ziyaret eden  Atatürk İlkokulu öğrencileri, Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’i temsilen Başkan Yardımcısı Cevat Yaman’la görüştüler. Okul Müdürü Abdülkadir Sever, okulun sınıf öğretmenleri ve minik öğrencilerin bulunduğu heyeti  belediye başkan odasında kabul eden Yaman, ziyaretten duyulan memnuniyeti dile getirirken, “Okumak başarılı olmak açısından oldukça önemli. Okuma süresi, tüm eğitim süresi boyunca 16 bin saatin altında olan öğrencilerin başarılı olamadığını” kaydetti. Ziyaret sonunda Başkan Yardımcısı Cevat Yaman tarafından öğrencilere satranç takımı hediye edildi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder