13 Eylül 2014 Cumartesi

Pendik'te Seyirlik Trafolar


Pendik genelindeki trafo binaları, görüntüleriyle birer sanat eserine dönüşüyor.  Dağ ve deniz manzaralarıyla dış cepheleri tablo gibi işlenen trafolar yeni haliyle gözlere hitap etmeye başladı.

Pendik Belediyesi şehrin elektrik ihtiyacını karşılayan trafo yapılarının oluşturduğu görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla yeni bir  çalışmaya imza atıyor.  Trafoların dış cepheleri  deniz ve dağ manzaralarıyla boyanarak estetik bir görüntüye kavuşturulmaya başlandı. Martıları, kayıkları, yunusları, şelaleri,  ağaçları ve  yeşilliği ile  birer tabloya dönüşen  trafolar,  görenlere hoş bir sürpriz yaşatıyor.  Kentin estetiğine katkıda bulunmayı amaçlayan çalışmanın ilçe genelinde  30 trafo binasına uygulanması hedefleniyor.

Otur yanında piknik yap

Trafo binalarının yeni görüntüsünden oldukça memnun olan vatandaşlar, artık  bakılmaya değer bir hale geldiğini belirtiyorlar. Üzerindeki  doğa manzaralarının  adeta yanında piknik yapmaya davet ettiğini söyleyen vatandaşlar,  bulunduğu yere farklı bir hava kazandırdığını ifade ediyorlar.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder