15 Eylül 2014 Pazartesi

TOÇ-BİR SEN’den Pendik'e Ziyaret


Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası (TOÇ-BİR SEN) Pendik Temsilciliği, Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilciliğini ziyaret ederek istişari bir toplantı yaptı.

Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü Toç-Bir Sen Temsilcisi Mustafa Deniz, beraberinde Veteriner Hekim Ufuk Dinler ve Veteriner Kontr. Ve Sivil Savunma Uzmanı İlyas Kelek’le birlikte Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilciliğini ziyaret etti.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Yadigar ve Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilcisi Metin Aktaş tarafından karşılanan Toç-Bir Sen’li heyet Pendik Temsilciliği binasında 3 saatlik bir istişare toplantısı yaptılar.

Toç-Bir Sen üyelerinin bazı sıkıntı ve problemleri konusunda bilgi paylaşımında bulunan Mustafa Deniz ‘’bizler Memur-Sen çatısı altında faaliyet gösteren kardeş Sivil Toplum Örgütleriyiz. Eğitim-Bir Sen’in gerek bölgemizde, gerekse ülke çapında güçlü bir ses olduğunu biliyoruz. Sizlerin birikim ve deneyimlerinizden sendikal anlamda istifade etmek istiyoruz. Kendimizi tanıtma, problemlerimizi duyurma konusunda birikimlerinizden faydalanmak istiyoruz’’ dedi.

Sivil Toplum Kuruluşlarının seslerini duyurabilmeleri için basınla iyi ilişkiler içinde bulunması gerektiğini hatırlatan Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Yadigar ‘’yapılan faaliyetler ne kadar güzel ve etkin olursa olsun bunu, Kamuoyuna yansıtamazsanız bu faaliyetleriniz yok sayılır. Bu da ancak basın-yayın aracılığıyla sağlanır. Biz Eğitim-Bir Sen olarak basınla sıcak ilişkiler içindeyiz. Bu konudaki deneyimlerimizi sizlerle paylaşacağız’’ dedi.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilcisi Metin Aktaş’ta ev sahibi olarak bizleri onurlandırdınız. Burası sizinde haneniz sayılır, sizin dertleriniz bizim derdimizdir diyerek şöyle devam etti ‘’ifade buyurduğunuz gibi Eğitim-Bir Sen ülke çapında güçlü bir ses olduğu gibi Pendik’te de en güçlü Sivil Toplum Örgütüdür. Zaman-zaman diğer sivil toplum örgütleriyle bir araya geliyoruz. Bundan sonra ayda bir defa da olsa bir araya gelelim, çalışmalarımız hakkında görüş alış verişinde bulunalım’’ dedi.

Bölge Gündem

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder