4 Eylül 2014 Perşembe

Yeni Transferler Güç Kattı


Pendik Belediyesi Anadolu Yakası Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, gerçekleştirdiği 4 hücum ve pivot oyuncu transferiyle gücüne güç kattı. Yeni transferleriyle Irak Milli Takımı ile hazırlık maçına çıkan takım,  rakibini  52-47’lik skorla yendi.

Geçtiğimiz yıl olağanüstü bir başarı göstererek Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi’nden Süper Lig’e yükselen ve Pendik Belediyesinin desteğiyle başarıdan başarıya koşan Anadolu Yakası Engelliler Spor Kulübü - Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, gerçekleştirdiği transferlerle gücüne güç kattı. Geçtiğimiz yıl kolektif uyumu ve güçlü takım savunması ile dikkat çeken takım, 4 yeni transfer ile savunmada olduğu gibi hücum oyununda da Süper Lig’deki rakiplerini korkutacak. Şu ana kadar gerçekleştirilen transferler, tecrübeleri  ile ve hücum oyununda  oldukça etkili forvetler  olarak  göze çarpıyor.

Hazırlık maçında Irak Milli Takımı’nı devirdi

Yeni transferleriyle ilk hazırlık maçına çıkan Anadolu Yakası Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Irak Milli Takımı ile karşı karıya geldi. Kurtköy Spor Salonu’nda gerçekleştirilen maçta, Anadolu Yakası yeni transferleri ile göz doldurdu. Zorlu maçta ilk periyodu 8-6 önde kapatan Anadolu Yakası, ikinci periyotta hücum oyunuyla skoru 24-16’ya getirdi. 3. periyotta 40-28 skor ile üstünlüğünü sürdüren Anadolu Yakası, son periyotta skoru koruyarak maçı 52-47 kazanmasını bildi.

Yeni transferler göz dolduruyor

Kulüp yetkilileri, dört yeni oyuncunun yanı sıra takımın transfer çalışmalarının sürdüğünü ve önümüzdeki zaman zarfında bir transfer daha gerçekleştirileceğini belirtti.

Sami Ekin(36): 22 senedir tekerlekli sandalye ligi profesyonel oyuncusu olan Sami Ekin, bugüne kadar birçok takımda forma giydi. Avrupa ve Milli Takım tecrübesi var. Forvet ve pivot olarak görev yapıyor. Yalova Ortapedikler Spor Kulübü’nden transfer edilen Ekin, tecrübesiyle takıma çok şey katacak.

Eyüp Atırcıoğlu(33):  9 yıldır profesyonel oyuncu olan Atırcıoğlu, Milli takım tecrübesinin yanında Galatasaray gibi güçlü takımların kadrosunda da yer aldı. İyi bir hücum oyuncusu olan Atırcıoğlu, Yalova Ortapedikler Spor Kulübü’nden transfer edildi. Yeni sezonda takımın hücum silahlarından biri olacak.

Akın Celal Gürsel(32): Gaziantep Büyükşehir Belediye takımından gelen Gürel, Türkiye’nin en uzun boylu iki oyuncusundan biri. 2,04 mt’lik boyuyla pivot ve forvet mevkisinin etkili ismi Gürsel, rakip takımları oldukça zorlayacak.

Ahmet İkizioğlu(28): 12 yıldır profesyonel olan İkizoğlu, Yalova Ortapedikler Spor Kulübü’nden transfer edildi. Bugüne kadar birçok takımda forma giyen İkizoğlu, hücum oyunu ve kolektif uyumuyla takımı sırtlayan isimlerden olacak.

Kulüp yetkilileri, takımın transfer çalışmalarının sürdüğünü ve önümüzdeki zaman zarfında bir transfer daha gerçekleştirileceğini belirtti.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder