31 Ekim 2014 Cuma

Gülmek İsteyenler Tiyatroya


Pendik Belediyesi kültür-sanat ve eğitim programları için Kasım ayında da yine  onlarca etkinlik hazırladı. Sohbet, gezi, konser, sergi ve seminerlerin yer aldığı programlar içinde güldürürken düşündüren dört tiyatro oyunu da Pendiklileri bekliyor.

Bu ay Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde açılacak sergiler arasında Ressam Metin Atikkan’ın Dünden Bugüne Yağlıboya (Rölyef) sergisi ile İranlı sanatçı Kamaladdin Ghotb’un Minyatür Sergisi yer alıyor. Konser programları içinde PENFOLK, PENHAD-PKSD’nin katılımıyla halk oyunları şöleni, Cenk Bosnalı’nın Balkan Şarkıları, Sami Savni Özer’in Muharrem İlahileri, Cengiz Özkan’dan THM ziyafeti, Serdar Tuncer'in de şiir dinletisi  yer alacak.

Yerli ve yabancı filmler gösterime girecek

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde vizyonda önemli hasılat yapmış filmler gösterime girecek. Yerli ve yabancı filmlerden Cehennem Melekleri 3, Yarının Sınırında, Son Kalan, Yunus Emre: Aşkın Sesi ve Transformers: Kayıp Çağ  sinema severlerle buluşacak. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için de İksir, Kikoriki:Yenilmez Takım, Cesur Zebra Ve Pıtırcık Tatilde adlı filmler yer alacak.

Şöhret peşinde koşanların yaşadıkları komediyle anlatılacak

Kültür-sanat etkinliklerinin vazgeçilmezi arasında yer alan tiyatrolar, bu ay yine Pendiklileri hem güldürecek hem de düşündürecek.  ‘Hepsi Benim Senin Hiç Yok’, ‘Ah Mine'l Aşk’, ‘Cümbüş-Ü Cemaat’ ve ‘Bana Bir Star Lazım’ adlı oyunlar Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde Pendiklilerle bir araya gelecek. Oyunlardan “Bana bir star lazım” adlı  gösteri, son yıllarda TV ekranlarında gördüğümüz şarkı ve gösteri yarışmalarına katılmak isteyenlerin başlarından geçenleri komik bir dille anlatacak.  Bir diğer komedi oyunu Cümbüş-ü Cemaat ise geleneksel Türk Tiyatrosu öğeleriyle bütünleşmiş bir şekilde izleyiciyle buluşacak. Tiyatro oyunlarından ‘Ah Mine-l Aşk’ ise hayatı sorgulayan bir dram. Çocuklar için de Gizemli Ada, Ayda Bir Gece, Baloncu Baba, Ali Veli Maria ve Yaşasın Okulmuz adlı  oyunlar sahne alacak.

Bu seminerlerle olası faciaların önüne geçiliyor

Pendik Belediyesinin bu sezon yeni başlattığı ‘Güvenli Yaşam Seminerleri’ Kasım ayında da devam edecek. Vatandaşların günlük hayatta dikkat etmeleri gereken basit ama bir o kadar da hayati önem içeren konular üzerine Mehmet Akif Ersoy Sanat Evi’nde alanında uzman konuklar tarafından seminer veriliyor. Bu ayki konu “Güvenli Doğal Gaz Kullanımı” olacak. 22 Kasım saat 19:00’da  Yüks .Makine Müh. A. Alper Akgüngör tarafından verilecek seminerde doğalgaz kullanırken yapılan en büyük yanlışlar anlatılarak olası faciaların önüne geçişmiş olacak.

Uzm.Dr. Sevinç Bilgin’in sunacağı KOAH    (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ) semineri de yine önemli bir konuya dikkat çekecek. Ayrıca lise öğrencileri için Panorama 360 ve Sultanahmet Gezi programları gerçekleştirilecek. Sanatseverler, her zaman olduğu gibi programların zaman ve mekan bilgilerini www.pendik.bel.tr adresinden öğrenebilecek.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder