20 Ekim 2014 Pazartesi

Masa Tenisine Yıldızlar Yetişecek


Futbol dışındaki farklı branşlarda da çocukları spora yönlendirmek  isteyen Pendik Belediyesi,  masa tenisinde geleceğin yıldızlarını yetiştiriyor.  Öğrenciler beden eğitimi derslerinde  Sülüntepe Spor Kompleksi’nde masa tenisi öğreniyor.  Yetişkinlere yönelik kurslara da büyük ilgi var.

Pendik Belediyesi, sporda ihtisaslaşmanın yolunu açmak üzere  masa tenisi için Sülüntepe Spor Kompleksi'ni tahsis etti.   12 tenis masasının ve gerekli ekipmanların bulunduğu tesis,  hem eğitim, hem de müsabakalar için hizmet verecek. İlkokul çocukları okullarındaki beden eğitimi derslerinde Sülüntepe Spor Kompleksi’ne gelerek  masa tenisi eğitimi almaya başladı. Uzman antrenörler tarafından verilen eğitimlerde öğrenciler temelden başlayarak masa tenisinde yetiştirilecek.   Ayrıca komplekste her yaştan yetişkinin katılabileceği masa tenisi kursları da başladı.

Miniklerin masa tenisi heyecanı

Beden eğitimi derslerini  Sülüntepe Spor Kompleksi’nde masa tenisi öğrenerek geçiren  Fatma Gözen İlköğretim Okulu öğrencileri,  antrenörlerden  iki saat eğitim alıyor. Her hafta heyecanla masa tenisi oynamaya geldiklerini söyleyen minik öğrenciler;  bu sporu çok sevdiklerini belirtiyor.

 Fatma Gözen İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencileri her hafta Cuma günleri Sülüntepe Spor Kompleksinde 10.00–12.00 ders saatleri arasında Beden Eğitimi derslerinde karşılıklı maç yapıp, masatenisi eğitimi alıyor. Sülüntepe Spor Kompleksi’nde Antrenör olarak görev yapan Murat Kırbaç; “Çevremizde insanlar genellikle futbol ve daha popüler sporlara yöneliyorlar. Masa tenisine ilgi duyan minik öğrencilerimiz her hafta heyecanla buraya geliyorlar. Hepsi birbirinden azimli ve istekli. Böyle güzel bir uygulama ile minik öğrencilerin spora olan ilgileri de artıyor” dedi. Ayrıca tüm Pendik halkına da ücretsiz masatenisi eğitimi verdiklerini söyleyen Kırbaç; “Pendik Belediyesi’nin bizlere sağladığı tüm ekipmanlar ile kurslarımız ücretsiz eğitim vermeye hazır. Vatandaşlarımız buraya gelip kurslarımıza ücretsiz kayıt olarak masa tenisi eğitimi alabilirler” dedi.

Masatenisi oynayan daha dikkatli oluyor 

Aralarında 1 engelli milli sporcunun ve 60–70 yaş aralığında vatandaşların da bulunduğu masatenisi kurslarına ilginin yoğun olduğunu söyleyen Antrenör Murat Kırbaç; “Vatandaşlarımızın kurslarımıza ilgisi çok güzel. Kurslarımız başladıktan sonra da ilginin artacağına inanıyorum. Burada eğitim alıp milli müsabakalara katılmak isteyen vatandaşlarımız da var. Ayrıca, masa tenisinin, beyin ile vücut arasındaki koordinasyona  çok büyük katkısı vardır. Hatta Almanya'da test amaçlı olarak değişik branşlardaki sporculara yoğun trafikte otomobil kullandırılmıştı. Test sonunda ani durumlarda en hızlı ve doğru karar vererek otomobil kullanan ve kaza yapmayanlar arasında en başarılılarının erkek ve bayan masatenisi sporcularının oldukları tespit edilmişti. Bu da masa tenisinin ne kadar önemli ve güzel bir spor olduğunu anlatan bir örnektir” dedi.

60 çocuk ve 40 yetişkin öğrencinin kayıtlı olduğu eğitime 18 Ekim 2014 Cumartesi günü başlandı.  Kurslara kayıt olmak isteyen vatandaşlar, aile izin belgesi (çocuklar için) kimlik fotokopisi, fotoğraf ve sağlık raporu getirerek kurslara kayıt yaptırabilirler.

Öğretmenler Gününe Özel Turnuva

24 Kasım Öğretmen günü münasebetiyle  19 – 21 Kasım 2014 tarihleri arasında Pendik’te ikamet eden tüm öğretmenlerin katılımına açık olan  masa tenisi turnuvası düzenlenecek. Ayrıca masatenisi öğrenmek isteyen tüm öğretmenlere 1 Aralık 2014 tarihinden itibaren Pazartesi, Perşembe günleri olmak üzere 18.00 – 20.00 saatleri arasında masatenisi eğitimi verilecek.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder