9 Ekim 2014 Perşembe

Pendik Belediyesi Tarafından 5 Proje Türk Dünyasına Tanıtıldı


Kırgız Cumhuriyetinin başkenti Bişkek kentinde gerçekleştirilen “6.Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Kurultayı”na katılan Pendik Belediyesi, ilçede hayata geçirilen 5 projeyi sergileyerek Türk dünyasına tanıttı.

Yeni projeler, yerel yönetimler, Türk kültürü, yükselen cumhuriyetler ile mühendislik, mimarlık ve şehircilik standartları konularında birçok oturumun yapıldığı kurultayda TDBB, “Kimlikli ve Kişilikli Şehirler Sergisi” ve “Türk Dünyasında Yerel Yönetimler” konulu bir oturum gerçekleştirdi.

Sergi kapsamında Pendik Belediyesi, sosyal kültürel alanda “Tenzile Erdoğan Sevgi Evi ve Kız Yetiştirme Yurdu”, “Pendik E-Kalkınma Platformunun Geliştirilmesi ve Mobil Belediyecilik Uygulamaları” ile “Dolayoba Spor Kompleksi – Aktifim Toplumun İçindeyim: Engelli Çocuk ve Gençler İçin Fiziksel Aktivite Merkezi” projelerini tanıttı. Ekonomik kalkınma alanında ise ” Yatırımlar Kenti Pendik-Teknopark” ve  “KİŞGEM- Pendik Kadın Girişimci İş Geliştirme Merkezi”  projeleri fotoğraflarla yer aldı.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder