6 Ekim 2014 Pazartesi

Pendik Kurnaköy’de “monoray”lı Kesim


Kurban  Bayramı için bütün hazırlıklarını günler öncesinden tamamlayan Pendik Belediyesi, ilçe  halkının ibadetini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için tüm imkanları seferber etti. Modern kesim alanıyla da hizmet vermeye başlayan Kurnaköy vatandaşlarla dolup taştı.

Pendik'te kurbanlıkların hem satışı, hem de hijyenik ve sağlıklı bir ortamda kesile bilmeleri için hazırlanan Kurnaköy  Kurbanlık alanı, çok sayıda alıcı ve satıcıya hizmet veriyor. Bayramın ilk günü 400 büyükbaş, 100 de küçükbaş hayvanın kesimi gerçekleşti. Vatandaşlar, satın aldıkları kurbanın kesimi için kayıt yaptırarak zahmetsiz ve kargaşa yaşamadan dini vecibelerini yerine getiriyor. Alana kendi araçlarıyla gelemeyen vatandaşlar, Pendik Belediyesinin Bayram süresince dört ayrı güzergahtan devam ettireceği ücretsiz servisleri kullanıyor. Satışa sunulmadan önce bir kez de belediyenin veterinerleri tarafından kontrolden geçirilmesiyle vatandaşlar içleri rahat olarak kurbanlıklarını aldı.

 ‘Monoray’la modern ve sağlıklı kesim

Geçtiğimiz sene Güllübağlar Mahallesi’nde hizmet veren kesim üniteleri bu yıl Kurna Köyü’nde yer alıyor.  139 büyükbaş ve 12 küçükbaş hayvan çadırının yer aldığı alanda 2 büyükbaş ve bir küçükbaş kesim ünitesi hizmet veriyor. 40’ı uzman kasap olmak üzere 100 kesim görevlisi gün boyu vatandaşların kesim taleplerini yerine getiriyor.  Kesim alanına  monoray sistem kuran Pendik Belediyesi, böylece  kurbanlıkların eziyetsiz bir şekilde kısa sürede kesilerek, makinede derisi yüzülüp parçalanmasını sağlıyor. Pendik Belediyesi veterinleri de Bayram boyunca kurbanlıkları sağlık kontrolünden geçirmeye devam ediyor.  Aynı zamanda  3 adet  bireysel hayvan kesim alanı da vatandaşların kullanımına sunuldu.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder