2 Ekim 2014 Perşembe

Pendik'te Kazılara Bayram Molası


Kurban Bayramının yaklaşması ile birlikte yollarda  trafik  akışını aksatabilecek  tüm elektrik, doğalgaz, altyapı vb. kazı çalışmaları durduruldu.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bayram sonuna kadar yeni bir çalışmanın  başlanmasına da izin vermeyecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı  yaklaşırken vatandaşların ulaşımda rahat  etmesi amacıyla bazı önlemler aldı. Uygulamalar kapsamında vatandaşların mağdur olmaması için tüm altyapı kazı çalışmalarını durdurdu. Bayram bitimine kadar sürecek yasakta  elektrik, doğalgaz, altyapı vb. kazı çalışmalarına ara verilirken, yeni bir çalışmanın başlanmasına da  izin verilmeyecek. Kazı olan yerler ise asfaltla kapatıldı. Yetkiler, bayramlaşma telaşındaki kent halkının kazılardan dolayı trafik sıkışıklığına maruz kalma ihtimalini ortadan kaldırma amacıyla böyle bir uygulamaya gidildiğini belirterek bayramdan sonra yeniden kazıların başlayacağını bildirdi.

Toplu taşımada indirim

Öte yandan İstanbullular 4 gün boyunca ulaşımdan %50 indirimli faydalanacak. Alınan karara göre; İETT otobüsleri, metrobüs, metro, tramvay, Taksim-Kabataş füniküleri ve şehir hatları vapurları ile birlikte, İstanbul otobüs a.ş. ve özel halk otobüsleri de yine % 50 indirimli hizmet verecek. Ayrıca İspark’a ait 500 noktadaki yol üstü otoparklar bayramın 1. ve 2. günü ücretsiz olacak.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder