2 Ekim 2014 Perşembe

Pendik'te Yeni Sezona Merhaba


Ekim ayından itibaren sohbet, konser,  sergi, söyleşi, tiyatro ve film gösterilerinin de yer aldığı çok sayıda kültür sanat etkinliği Pendikliler le buluşuyor. Yeni sezonun ilk konserleri arasında 17 Ekim’de Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi  Melahat Gülses'in müzik ziyafeti de bulunuyor.

Her yaş ve kesimde hitap eden kültür sanat etkinlikleriyle dolu yeni sezon, eğlenceli ve eğitici programlarla başladı. Ekim ayı boyunca her gün bir konuşmacının yer alacağı sohbet programları dizisinde Eğitici–Yazar Vehbi Vakkasoğlu “Kalbi Sohbetler” , Mehmed Fatih Çıtlak "Mesnevi", Ebubekir İsfil "Hadis", Dursun Gürlek "Tarih", Ömer Tuğrul İnançer "İrfan Yolculuğu", Sadık Yalsızuçanlar "Anadolu'yu mayalayanlar", İbrahim Saraçoğlu "Sağlık", Sinan Genim "İstanbul", Mahmut Toptaş "Kardeşlik Hukuku", Mustafa Özdamar "Zuhurat", Mehmet Serhan Tavşi ise "Kültür Tarihi" konusunda yeni ufuklar açacaklar.

Kahkaha tufanına hazır olun

Merve Sevi ve Barbaros Uzunöner’in sahne aldığı “Bir Öyle Bir Böyle ” adlı tiyatro gösterisi, seyirciye bol kahhakalı dakikalar geçirtecek. 11 Ekim Cumartesi günü saat: 20.00’da gösterime girecek olan tiyatroda izlerken “Bu benim de başıma gelmişti diyeceğiniz” tiyatro gösteriminde eğlenceye davetlisiniz. Çocuklar için de   "Karagöz Dev’e Karşı", "Doktor Çatlak Mikroba Karşı"  ve "Çocuk Ülkesi" tiyatro oyunları Ekim ayı boyunca Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde yerini alacak.

Okul programlarına devam

Sınavlara hazırlanan gençler için yaklaşık 45 esere imza atan Eğitimci-Yazar Vehbi Vakkasoğlu, “Okur-Yazar buluşması” , Dr. Faruk Öndağ "Sınav Stratejileri", Sıtkı Aslanhan "İletişim", Doç. Dr. Fethi Güngör de "Toplum ve Değişim" konulu seminerlerle öğrencilerle buluşacak.

Konserlerde müzik ziyafeti 

Türk Sanat Müziğinin ünlü sesi  Melihat Gülses  17 Ekim 2014 Cuma akşamı saat: 20.00’de Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde sahne alarak dinleyenlere müzik ziyafeti sunacak. THM sanatçısı Cengiz Özkan ve TSM sanatçısı Recep Alper Çevirel de Ekim ayında konser verecek sanatçılar arasında yer alıyor.

Her zevke göre film

Sinemaseverler için de "Sadece Sen", "Maymunlar Cehennemi","Yarım Kalan Mucize" filmleri gösterime girecek. Küçük sinemaseverlerin ilgisini çekecek  "Fındık işi", "Sevimli Hayalet", " Ejdarha'’ı Nasıl Eğitirsin II " filmleri ise Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezinde izlenebilir.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder