8 Ekim 2014 Çarşamba

PESİAD Üyeleri İle Bayramlaştı


Bayramlaşma programına PESİAD Başkanı Ahmet Cin ve yönetimi, Ak Parti İstanbul Millet Vekilleri Mustafa Ataş, Erol Kaya, Osman Boyraz, AK Parti İlçe Başkanı Turgay Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Rüstem Kabil, Pendikspor Kulüp Başkanı Sami Bayram, PESİAD ve Genç PESİAD üyeleri ve iş adamları katıldı.

PESİAD Başkanı Ahmet Cin, yaptığı konuşmada katılım sağlayan herkese teşekkür ederek ve bayramlarını kutlayarak başladı. Konuşmasında komşu ülkelerde yaşanan sıkıntılara değinen Cin, “umuyorum ki önümüzdeki bayramlarda oraların da sıkıntıları bitecek Müslüman kardeşlerimizin gözyaşları dinecek.” dedi.

TÜRKİYE KABUK DEĞİŞTİRİYOR

İstanbul Millet Vekili Erol Kaya ise Eski Türkiye ve yeni Türkiye de gelinen noktaya değinerek ,Türkiye kabuk değiştirdiğini. İMF’den borç alan Türkiye’nin İMF’ye borç verdiğini, Ulaşım Sağlık ve Eğitimde büyük yatırımlar yapıldığını söyledi. Kaya, 2023 yılı hedefinin 25 bin dolar olduğunu bu seviyeye çıktığında ABD, İsveç, Finlandiya gibi zenginleşmiş ülkelerde yaşanan boşanma intihar ve uyuşturucu madde kullanımının artığını, Türkiye’nin ise bu seviye geldiğinde kendi kültür ve değerlerimizin üzerinde yükselen bir Türkiye olacağını söyledi.

SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ ETKİNLİĞİNİ ARTIRMALI

Ak Parti İstanbul eski İl başkanı ve İstanbul Millet vekili Mustafa Ataş ise Sivil toplum kuruluşların gelişmiş ülkelerde önemli bir rol oynadığını söyleyerek PESİAD gibi sivil toplum örgütlerinin etkinliğini artırmasını gerektiğini söyledi.. Ataş, Pendik’in şanslı bir ilçe olduğunu vurgulayarak, Türkiye ne kadar gelişiyorsa Pendik’te o kadar gelişiyor. 12 yıllık iktidar dönem içerisinde yeni Türkiye’ye en hızlı ayak uyduran ilçelerden biriside olmayı başardığını söyledi.

Daha sonra söz alan İstanbul Millet Vekili Osman Boyraz ve Pendik Kaymakamı Osman Tunç’da, katılımcıların bayramını kutlayarak, İslam coğrafyasında yaşanan olayların dinmesi temennisinde bulunarak kısa birer konuşma yaptılar.

Haber: Yusuf SARAY - Bölge Gündem

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder