13 Kasım 2014 Perşembe

6. Parsele De Tapu Geliyor


Daha önce 5 adet parseli Hazine’den devralarak vatandaşa devrine başlayan Pendik Belediyesi, bu kez Ertuğrulgazi 6 numaralı parselin devri için çalışmalarına başladı. Söz konusu parsel üzerinde 178 hak sahibine tapuları verilecek.

Pendik Belediyesi sürdürdüğü imar uygulama çalışmaları kapsamında Ertuğrulgazi Mahallesi’nde bulunan 6 numaralı parselin tapu dağıtımına başlıyor. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gecekondu Birimi tarafından yürütülen çalışmada 75 bin 200 metrekare yüzölçümlü hazineye ait arsalar imzalanan protokol ile belediyeye devredildi. 4706 Sayılı Kanuna göre söz konusu parseli hazineden devralan Pendik Belediyesi, 178 hak sahibine hisse satışına başladı.  Belediye yetkilileri tarafından tapularını almaları için vatandaşlara tebligatlar gönderildi.  Tebligatları ellerine ulaşan vatandaşlar dilekçe ile başvurularını yapmaya başladı.

11 parselde çalışmalar devam ediyor

Göreve geldiği günden beri  tapu sorununu çözmek için büyük çaba harcayan Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, maliye hazinesine ait olan 17 parselden 5’inin işlemlerini daha önceden başlatmıştı. Geriye kalan 11 parselin tapularının verilmesi için çalışmalar ise hızlı bir şekilde devam ediyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder