20 Kasım 2014 Perşembe

Avrasya Maratonuna Neşe Kattılar


Bu yıl 36.'sı düzenlenen “Vodafone Avrasya İstanbul Maratonu ve Halk Koşusu”na katılan Pendik Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi öğrencileri, renkli ve coşkulu gösterileriyle ilgi odağı oldular. 4 metrelik pankart taşıyan 40 kişilik grup, dans ve şarkılarıyla maratona neşe kattılar.

Türkiye'de düzenlenen en önemli spor organizasyonlarından biri olan 36. Vodafone İstanbul Maratonu, yoğun katılımla gerçekleşti.  Organizasyonun en renkli görüntüleri ise Halk Koşusunda yaşandı. Pendik’ten Maratona aileleri ile birlikte Engelli Koordinasyon Merkezi öğrencilerinden de yaklaşık 40 engelli katıldı. Maratonda şarkı söyleyip davul çalan, dans edip eğlenen engelli öğrencilere diğer katılımcılara da büyük ilgi gösterdi.  Maratona ilk defa katıldıkları için heyecanlı olduklarını belirten Pendikli engelliler, Boğaz Köprüsünden geçerken oldukça keyif aldıklarını söylediler.

“Sevgimiz daha hızlıdır” 

Maratonda engelli vatandaşlara gösterilen yoğun ilginin mutluluğunu dile getiren Pendik Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi engelli yasal haklar danışmanı ve Özel Eğitim Öğretmeni Canan Aytek; “Engelli kardeşlerimiz kötü hava şartlarına rağmen maratona katıldılar. Biz engellilerin sorunlarına dikkat çekmek, toplumda engelli bireylerin varlığını göstermek ve her alanda olduğu gibi sporun içinde bizde varız diyebilmek için bu etkinlikteki yerimizi aldık.  Maraton koşu yarışı olabilir. Belki yürüyemeyebiliriz ama sevgimiz bizden daha hızlı koşar” dedi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder