14 Kasım 2014 Cuma

Çiçek Gönder Mutluluğu Yakala

Çiçek Gönder

Sevdiklerinizi mutlu etmek, onlara ne kadar değerli olduklarını göstermek mi istiyorsunuz? Bunun en iyi yollarından birisidir, çiçek göndermek. Her çiçeğin kendi içerisinde bir anlamı vardır. Dünyadaki milyonlarca çiçek arasından size en uygun olanını seçerek sevdiklerinize çiçek gönderebilirsiniz.

Çiçek ticareti son yıllarda artış gösterse de daha istenen seviyeye henüz gelemedi. Çiçek sadece sevgililer günü, doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel günlerde kullanılan bir araç haline geldi. Bu çok yanlış bir anlayış aslında. Biz sevdiklerimize sadece özel günlerde değil her gün her dakika değerli olduklarını hissettirmek için çiçek göndermeli ve onları mutlu etmeliyiz. Örneğin gidemediğimiz bir yere çiçek göndermek oraya gitmiş kadar olacak ve karşı tarafı oldukça mutlu edecektir.

Türkiye, özellikle Antalya çiçek üretiminde önemli bir paya sahiptir. Üretilen çiçekler yurt içi ve yurt dışında pazarlanmaktadır. Yalnız çiçeklerin taşınması sırasında çeşitli sorunlar oluşabilmektedir. Uçakla taşınması daha uygun olan çiçeklerin ekonomik nedenlerden dolayı tır ile taşınması sonucunda çiçek yolculuk sırasında zarar görebilmektedir. Bunların önüne geçtiğimizde daha kaliteli bir çiçek pazarı ve müşterisinin olacağına inanıyorum.

Çiçekleri her zaman aynı amaç doğrultusunda göndermeyiz. Farklı farklı sebeplerden dolayı çiçek göndeririz. Yeni bebek doğumuna, kutlamaya, sözlüye, nişanlıya, anne ve babaya, arkadaşa, hayırlı olsuna, sevgiliye… Çok daha fazlasını rahatlıkla sayabiliriz. Yalnız çoğu zaman hangi çiçeği göndereceğimiz konusunda kararsız kalırız. Az öncede dediğimiz gibi her çiçeğin bir anlamı bulunmaktadır eğer bunları bilirsek pek sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum. Mesela beyaz gül masumluk, Sarı gül sevgi, menekşe alçak gönüllü, orkide gururlu, sarı karanfil hüzün gibi anlamlara gelmektedir. Hatta sadece renklerin bile anlamları vardır. Pembe şefkat, Beyaz saflık, Kırmızı Aşk, Kahverengi geçmiş gibi anlamlara gelir. Eğer bunları az çok bilirsek çiçek gönderirken pek sıkıntı yaşamayız.

Mutluluğun anahtarı diyebileceğimiz çiçekler bilhassa kadınları çok etkilemekte ve bir çok erkek bunu bilmekte ve kullanmaktadır. Sizde karşınızdaki insanı mutlu etmek onunla bu mutluluğu paylaşmak istiyorsanız hemen bir çiçek gönderin. Özellikle günümüz dünyasında buna çok ihtiyacımız var.