25 Kasım 2014 Salı

Emektarlar Pendik Lisesinde Buluştular


Pendik Lisesinin yaşayan emektarları Pendik Anadolu Lisesinde buluşarak hasret giderdiler.

Bölgemizin en eski okulu olan Pendik Lisesi üç yıl önce Anadolu Lisesine dönüşmüştü. Pendik Lisesinin 1980’li yıllarında öğretmenlik ve idarecilik yapan kadroları Öğretmenler Günü nedeniyle Pendik Anadolu Lisesinde bir araya gelerek hasret giderdiler.

Pendik Anadolu Lisesinde düzenlenen törende Pendik Anadolu Lisesi Müdür Vekili Mehmet Özcan günün mana ve önemini belirten bir konuşma yaparak misafirlerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Okulun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Jale Demirci’de Öğretmenler Gününün kısaca tarihçesini özetleyerek bilgiler verdi.

Pendik Lisesinin 1983-87 Yılları arasında müdürlük görevini yapmış olan İbrahim Deliktaş ve daha sonraki yıllarda müdür başyardımcılığı görevi yapan Beyler Çelebioğlu birer selamlama konuşmaları yaparak anılarını paylaştılar. Pendik Lisesinde yerleşmiş olan Kurum Kültürüne vurgu yaptılar.

Öğrencilerin şiir dinletisi ve okul korosunun Müzik Öğretmenlerinden Sema Azeri’nin yönetiminde sunduğu şarkı ve türküler dinlendi. Dünden bugüne Pendik Lisesi adlı sergi gezildi. Akabinde misafirlere Etli Pilav-Ayran ve tatlı ikram edildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder