7 Kasım 2014 Cuma

Hem Ağızlar Hem Gönüller Tatlandı


Muharrem ayı dolayısıyla Pendik Belediyesi tarafından binlerce aşure dağıtıldı. Çarşı Camii önünde de Başkan Kenan Şahin tarafından kazanlardan  tek tek vatandaşlara ikram edilen aşureler, bir süreden beri okullardan pazar yerlerine kadar bir çok noktada Pendiklilerin ağzını tatlandırıyor.

Pendik Belediyesi Aşevi ekibi, Muharrem ayı sebebiyle başta Pendik’teki okullar olmak üzere,  mahalle pazarlarında, cami önlerinde ve Pendik’in diğer bölgelerinde binlerce aşure dağıtımı yaptı. Çarşı Camii önünde de Cuma namazı çıkışı vatandaşlara aşure ikram edildi. Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, tek tek dağıttığı aşurelerle bu ayın birlik, beraberlik ve bereket ruhunu Pendiklilerle paylaştı. Toplam 6 bin 500 aşurenin dağıtıldığı etkinlikte vatandaşın ilgisi oldukça büyük olurken kurulan aşure stantlarının önünde metrelerce kuyruk oluştu. Hafta sonuna kadar devam edecek etkinlik kapsamında  toplamda 20.000 aşure dağıtımının yapılması hedefleniyor.

Aşevinden okullara aşure servisi

Her sene sırasıyla farklı okullarda yapılan aşure dağıtımında ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere bu sene toplamda 18 okul ziyaret edilerek 7040 aşure dağıtımında bulunuldu. Aşure ikramı,  hem öğrenciler, hem de öğretmenler tarafından büyük beğeni topladı.

Kurtköy İstanbul Ticaret Odası Otistik Engelliler Eğitim Merkezi’ndeki çocuklara da  aşureleri yemek saatlerinde dağıtılarak öğretmenleri tarafından Muharrem ayının anlam ve önemine değinildi.

Bu yıl 3.sünün düzenlendiği aşure etkinliği kapsamında Pendik Belediyesi aşevi tarafından hazırlanarak, Pendik’teki 18 okulda toplamda 7040 aşure dağıtıldı. Aşure etkinliği, hafta sonuna kadar devam edecek olup, 20.000 aşure dağıtımı daha yapılacak.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder