11 Kasım 2014 Salı

İstanbulun Tek Ampute Futbol Sahası


Pendik Belediyesi tarafından Çamlık Mahallesi’nde yapımı sürdürülen ampute futbol sahası İstanbul’da ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. Saha tamamlandığında Pendik Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı tüm lig maçlarını burada oynayacak.

Amatör spor kulüplerine desteklerini sürdüren Pendik Belediyesi, ampute futbol maçlarının oynanabileceği bir futbol sahası yapıyor. Çamlık Mahallesi’nde yapımı devam eden saha, ampute futbolunun ideal oyun alanı olan 46x64 metre ölçülerinde olacak. Suni çim ile kaplanacak sahanın kenarına maçı izlemek isteyenler için mini tribün inşa edilecek. Ayrıca gece de maçların oynanması için sahaya aydınlatma sistemi yapılacak. Halen Yüzüncü Yıl Parkı Futbol Sahası’nda maçlarını oynayan Pendik Engelliler Spor Kulübü Futbol Takımı, tamamlandığında lig heyecanını Çamlık Mahallesi’ndeki yeni sahaya taşıyacak.

Ampute takımından 2’de 2

Ampute 1. Ligi’ne ilk maçında karşı karşıya geldiği Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nü 2-0 yenen Pendik Engelliler Spor Kulübü ikinci maçında ise deplasmanda Şehit Kamil Engelliler Spor Kulübü’nü 3-1 mağlup etti.

Pendik Engelliler Spor Kulübü , Ampute 1. Ligi’ne muhteşem bir başlangıç yaptı. 2. Grup’ta ilk haftasını oynamadan geçen kırmızı beyazlı ekip, 2. Hafta Samsun Bedensel Engeliler Spor Kulübü ile Yüzüncü Yıl Parkı Futbol Sahası’nda karşı karşıya geldi. Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de izlediği maçta rakip takımı 2-0 yenen takım, ikinci maçını da deplasmanda oynadı. Şehit Kamil Engelliler Spor Kulübü ile oynadığı maçta üstün bir  performans ortaya koyan kırmızı beyazlılar, rakibine 3-1 üstünlük sağlayarak sahadan galip ayrılmasını bildi. Böylelikle ampute takımı 2’de 2 yaparak ligde iddialı takımlar arasında olduğunu gösterdi

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder