24 Kasım 2014 Pazartesi

Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır

kalorifer petek temizliği

Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır, ne zaman yapılır gibi sorulara profesyonel firmalardan cevap aldık ; Petek temizliğine ihtiyaç duyulan bazı koşullar vardır. Bir bölümü ısınırken, bazı taraflarında soğuk yada daha ılık yüzeylerin olup olmaması önemlidir. Kombiye yakın yada bazı odalardaki peteklerin aşırı sıcak, diğer oda bölümlerinde ise sıcaklıkların hissedilir derecelerde düşük olması, kombinin filtresinde tıkanıklık olduğunu gösteren acil durum ikazı, petek temizliğinin düzenli olarak yapılmaması, kombiniz sıkça arızalanıyor ise petek temizliği için güvenilir ve tecrübeli firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Peteklerin ve petek borularının kalitesiz işçilik ve deneyimsiz personel tarafından üretilmesinden dolayı, su kaçağı yada iç kısımlarında bakteri üremesine uygun koşulların olması, temizlik işlemlerini kaçınılmaz hale getirebilir. Geçen sene peteklerinizdeki sıcak su tam istediğiniz kıvamda iken, bu sene neden birden bire ılımaya başladı? Bir miktar oksijen tahliyesi yaparsam düzelir mi gibi işlemlerin kalıcı bir yönü yoktur. İlk yarım saat boyunca, peteklerin içini %100’e yakın temizleyebilecek yapıya sahip cihazımız ile kombilerinizin yaktığı doğal gazdan tam verim alabilmeniz mümkün olacaktır.

Isınmayan petekler için kombinizdeki ısıyı yükseltmek, tam çözüm olmayacağı açıktır. Aslında şu şekilde düşünmek gerekir. Peteklerde su ulaşmayan bazı bölgeler var. Kombi, peteklerdeki hava yer alan bölümleri ısıtmayacağı açıktır. O halde bu tıkanıklığın ortadan kaldırılması öncelikli görev olmalıdır. Ortalama 100 metrekarelik bir alana sahipseniz, 2-3 saatlik çalışma süresi yeterli olacaktır. Gün içinde tüm operasyonun bitirilmesi ve sıkıntısız olarak sizlere teslim edilmesi bizler için prensip meselesi olup, firmamıza bu konuda güvenebilirsiniz.
Petek temizliği her 2-3 senede bir rutin bakımının yapılması gerekir. Kışa girmeden önce tesisat kontrolleri önemlidir. Kimyasal sıvıların peteklere enjekte edilmesi ve bir miktar temizlenmesi için 30 dakika kadar sürenin geçmesi yeterli olacaktır. Su taşları, kireçler ve diğer tortul tabakaların dışarı atılması için bu yöntemin mutlaka uygulanması gerekir.

Merkezi sisteme sahipseniz eğer petek temizliği için genelde 10 yılda bir kere yapılması yeterli olacaktır. Ana kolon ve su taşıyıcı bölge dahil olmak üzere, tüm apartman petek boruları ve iç kısımlarının tamamen temizlenmesi sağlanabilir. İşlemden sonra peteklere su verilerek, kazanın yanması sağlanarak verim kontrol edilebilir. Ayrıntılı bilgi için www.istanbulpetektemizligi.com adresini ziyaret ediniz.