15 Kasım 2014 Cumartesi

Kim Bu Tayfun 6?


Öğrenciler ile velilerin yaşadığı iletişim bozukluğuna yönelik tiyatral bir konferans hazırlayan ‘Tiyatro Yansıma’ ekibi, her iki tarafın da birbirine karşı yaptığı yanlışları eğitim danışmanı Mehmet Konuk koordinesindeki skeçlerle anlattı.

Pendik Belediyesi, Şeyhli İlköğretim Okulu’nda öğrenci ve veliler için oldukça anlamlı bir program düzenledi. Programda  ‘Tiyatro Yansıma’ ekibi, eğitim danışmanı Mehmet Konuk koordinesinde skeç oynadı. Etkinlikte her iki tarafın da birbirine karşı yaptığı yanlışlar skeçlerle anlatılırken Mehmet Konuk da bu yanlışların nasıl düzeltileceğine dair çözüm önerileri sundu. Öğrencilere sosyal medyayı ‘gerektiği kadar’ kullanma tavsiyesinde bulunan Konuk, “Sosyal medya kullanımını abartmayın. Üç saat paylaşım yaptıktan sonra kendinize ‘ben ne yaptım ve ne elde ettim’ diye sorun. Kendinizi tatmin edecek cevap bulamayacaksınız” dedi.

Bir skeçte anne karakterinin İphone 6 için “Tayfun 6 da kim?” repliği sonrasında velilere seslenen  Mehmet Konuk, “Teknolojiyi takip etmezseniz hem İphone’a ‘tayfun’ dersiniz hem de çocuğunuzu sosyal medyada gibi ortamlarda kontrol edemezsiniz. ‘Bu yaştan sonra ben anlamam’ düşüncesinden vazgeçin” dedi.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder