20 Kasım 2014 Perşembe

Masa Tenisine 7 Gün Kurs


Sülüntepe Spor Kompleksi’nde çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik masa tenisi kursları başladı. Pendik Belediyesi tarafından haftanın 7 günü antrenörler tarafından verilen eğitime vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Her gün sabah 09.00 – akşam 22.00 saatleri arasında açık olan Sülüntepe Spor Kompleksi, masa tenisi konusunda verdiği kapsamlı eğitimle rakip tanımıyor. Çocuklar, gençler ve yetişkinler için ayrı ayrı düzenlenen kurslarda uzman antrenörler görev yapıyor. Akşam 17.00 ile 21.00 saatleri arasında yetişkinlere yönelik verilen masa tenisi kursuna yoğun ilgi gösterilirken, 40 kişi kayıt yaptırdı. 8–18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençlerin kursu ise hafta sonları 09.00–13.00 saatleri arasında yer alıyor.

Forehand, backhand, düz top, kesik top gibi teknik terimlerin öğretildiği masa tenisi eğitimleri;   ayrıca reflekslerin gelişimi, hızlı karar verme, hızlı hareket etme gibi fonksiyonları arttırarak vücut gelişimine fayda sağlıyor.  Kayıt yaptırmak için kimlik fotokopisi, fotoğraf, sağlık raporu ve aileden izin belgesi (çocuklar için) getirmek yeterli. Kursların yanı sıra masatenisi oynamak isteyen vatandaşlar, dilediği  saatte Sülüntepe Spor Kompleksi’nden faydalanabiliyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder