17 Kasım 2014 Pazartesi

Mutlu Bir Nesil İçin Seminer


Pendik Belediyesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçedeki okullarda  görev yapan rehber öğretmenlere yönelik seminer düzenlenerek, hem açılması planlanan Gençlik Merkezi, hem de öğrencilerin yaşadığı çeşitli sorunlar hakkında bilgi verildi.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri tarafından ilçedeki tüm eğitim kurumlarındaki rehber öğretmenlere iki gün süreli eğitim verildi. Mehmet Akif Ersoy Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen seminerlere  ilkokul ve ortaokullardan 61, lise ve özel  eğitim birimlerinden ise  75 rehber öğretmen katıldı. Seminerlerin açılış konuşmasını yapan Pendik Belediyesi Başkan Danışmanı Dr. Kamil Sema Ergun, gelen misafirlere açılacak olan Gençlik Merkezi ile ilgili bilgiler vererek seminere konuşmacı olarak katılan öğretim üyelerini tanıttı.

Prof. Dr. Ayşe Rodopman Arman, Doç.Dr. Neşe Perdahli Fiş, Araştırma Görevlisi Dr. Tuğçe Poyraz Fındık ve Psikolog Gülnur Takiş tarafından verilen seminerlere büyük ilgi gösteren rehber öğretmenler, bolca soru sorarak bilgilerini yenileme ve sunum esnasında bol bol not alma şansı buldular.

İlk gün ilköğretim öğrencilerinde öğrenme güçlüğü sorununun altında yatan nedenler, disleksi, hiperaktivite konuları ele alındı. İkinci gün ise ortaokul ve lise rehberlik öğretmenlerine  ergen davranışları, depresyon, davranış bozuklukları, kötü alışkanlıklar, ergenle iletişim gibi konularda eğitim verildi. Seminerlere  rehber öğretmenlerin yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Dernekbaş ve Şube Müdürü Cemile Evkaya da iştirak etti. Akademisyenler ile rehber öğretmenler arasında koordisyonu  arttıran bu tür seminerlerin devam edeceği vurgulandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder