24 Kasım 2014 Pazartesi

Pendik AK Parti’de Aday Kim olacak?


İleri tarihe ertelenen AK Parti Pendik İlçe Başkanlığı kongre sürecinin sonuna gelindiği belirtiliyor. Ak Parti Genel Merkezinin devreye girdiği ve görüşmeler neticesinde parti teşkilatlarının çoğunun kabul edebileceği ortak bir aday isminin arandığı biliniyor.

Ak Parti Genel Merkezinin Pendik’te yaptığı çalışmanın neticesini İstanbul İl Başkanlığına bir rapor olarak sunduğu bilgisine de ulaşıldı.Raporda daha önce AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu tarafından da görüşmeye çağrılan Rüstem Kabil isminin öne çıktığı ifade ediliyor.

Bu konuda taraflardan herhangi bir açıklama yapılmazken, görüşüne başvurmak istediğimiz Rüstem Kabil de açıklama yapmadı.

AK Parti kurucu ilçe başkan yardımcısı olan, il genel meclisi ve belediye meclis üyeliği yanı sıra beş yıl grup başkan vekilliği de yapan Kabil, siyasi tecrübesi ve beyefendi kişiliği ile sevilen bir isim.

Yaklaşık 10 yıldır mali konulardan sorumlu başkan yardımcısı olarak Pendik Belediyesinde görev yapan Rüstem Kabil’in bu görevinden feragat edecek olması da takdire şayan olarak yorumlanıyor.

Ayrıca, uzlaştırıcı ve mütevazi kişiliği ile teşkilat tabanında ciddi bir teveccühün oluştuğu dillendiriliyor.

Öte yandan AK Parti Pendik ilçe Başkanı Turgay Kılıç, teşkilat kademeleri ve adaylar arasında görüşme suretiyle, tek listeyle tüm teşkilatı kucaklayacak ortak bir aday için çalışmaları sürdürüyor.

RÜSTEM KABİL KİMDİR ?

​1970 yılında Pendik’te doğdu. Orta öğretimini Pendik İmam Hatip Orta Okulu ve Pendik Lisesinde, Yüksek öğrenimini ise Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamladı.
​2001 yılında Ak Parti Kurucu İlçe Başkan Yardımcılığı, 9. dönem İl Genel Meclis Üyeliği, 2004-2009 yıllarında Pendik Belediye Meclis üyeliği ve Grup Başkan Vekilliği görevlerinde bulundu. 2004 yılından itibaren Pendik Belediye Başkan Yardımcılığı yapan Rüstem Kabil evli ve 2 çocuk babasıdır.

Duyuru Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder