25 Kasım 2014 Salı

Pendik Olarak Model Olduk


2000’li yıllardan sonra hızla gelişen Pendik, Türkiye’de olduğu kadar yurt dışında da model ilçe olarak gösteriliyor. Bu durum dev yatırımcıları ilçemize çekiyor

1970’DEN ÖNCE KÖY 2000’DEN SONRA ŞEHİR
1970’li yılların sonlarına kadar ‘Balıkçı Köyü’ olarak anılan Pendik, 2000’li yılların başından itibaren gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde, Türkiye’de model olarak gösterilen gelişmiş ilçelerin başında geliyor.

UKRAYNA PENDİK’İ ÖRNEK ALACAK
Önceki ay, yerel yönetimleri incelemek üzere Ukrayna’dan başbakanlık düzeyinde Ankara’ya gelen bir heyete ‘model olarak’ Pendik’in incelenmesinin tavsiye edilmesi, incelemelerde bulunan heyetin ilçemizdeki uygulamalara hayran kalması, bu gerçeğe dair son örneklerden biri.

5 AYRI ULAŞIM AĞI – HIZLI TREN – MARİNA
Pendik; kara, deniz, hava, demiryolu, metro olmak üzere 5’i bir arada eşsiz bir ulaşım ağına sahip. Hızlı treni ve mevcut marinası ile de sükseli.

ŞAHİN’İN ROLÜ BÜYÜK
Bu gelişmenin son yıllarda hızını artırarak Pendik’in zirve yapmasında, şüphesiz Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin’in rolü büyük. Şahin oluşturduğu seçkin idari kadro ile öncelikli olarak ilçenin, çözümü yarım kalmış, temizlik, imar – iskan, bilişim, iletişim, altyapı gibi problemlerini büyük ölçüde geride bırakmış durumda.

HİZMET DE VAR YATIRIM DA
Her gün çeşitli branşlarda bir çok kültürel etkinliğin gerçekleştirildiği ilçemizde, her site ve okul bahçesi park ve spor alanlarına dönüştürülmüş durumda. Yaşam kalitesini yükseltecek küçük – büyük yüzlerce projenin hayata geçirildiği Pendik’te, geleceğe yönelik olarak da birçok proje sırasını beklemekte.

MARKA YATIRIMLAR SÜRÜYOR
Popülaritesi yüksek, istikbali parlak olarak görülen ilçemize, Türkiye ve Dünya markası birçok firma da yatırım yapmakta. Özellikle inşaat sektöründeki dev isimler adeta Pendik’i mesken tutmuş bulunuyorlar.

HER ALANDA ÖN PLANDAYIZ
İlçemiz; sivil toplum örgütlerinin aktivitesi, siyaset ve iş dünyasındaki başarıları, kalabalık nüfusuna rağmen adi vakalardaki düşük oranı, huzurlu yaşamı, ekonomik potansiyeli ile de dikkat çekmekte.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder