5 Kasım 2014 Çarşamba

Pendik Şeyhli Mahallesi Halı Sahayı Çok Sevdi


Pendik Şeyhli Mahallesi Patika Sokak Parkı yanına yapılan halı sahayı hizmete açan Pendik Belediyesi, çocuklara futbol keyfi yaşatmaya başladı.  Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’ne daha önceden yapılan saha ise suni çim ile kaplandı.

Pendik Belediyesi ilçeye yeni halı sahalar kazandırmaya devam ediyor.  Sporu hayatının bir parçası haline getiren nesil yetiştirmek amacıyla kolları sıvayan Pendik Belediyesi, ilçenin birçok noktasına inşa ettiği spor komplekslerinin yanı sıra başlattığı halı saha  çalışmalarını da tek tek tamamlıyor.  Daha önce yapılan Şeyhli Mahallesi Patika Sokak Parkı’nın yanına inşa edilen 30x15 metre ölçülerindeki halı saha çocuk ve gençlerin en uğrak yeri oldu. Sentetik çim saha,  aydınlatma sistemi ile geceleri de isteyenlerin yararlanabileceği bir yer haline geldi.  Sokaklarında halı saha keyfi yaşamaya başlayan çocuklar,  boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ve takım sporu yapabilecekleri bir alana kavuştu.

Beton saha suni çim ile kaplandı

Harmandere Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin inşa çalışmaları esnasında beton zemin olarak yapılan antreman sahası  belediye ekipleri tarafından yeniden düzenlenerek suni çim ile kaplandı. Öğrenciler, artık halı sahada antreman ve maç  yapma sansına sahip oldu.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder