24 Kasım 2014 Pazartesi

Pendikspor Başkanı Çıkan Olaylar İlgili Konuştu


Pendikspor Kulüp Başkanı Sami Bayram Dün oynan Yeni Malatyaspor maçından sonra yerel ve ulusal basında çıkan ideaların asılsız ve gerçek olmadığını çıkan haberlerin reyting amaçlı olduğunu söyledi.

23 Kasım Pazar Günü Pendik stadyumunda protokol tribününde yaşanan olaylarla ilgili gazetecilere bilgi veren Sami Bayram, “Olaylar sadece reyting için yapıldı. Amaçları bizi morelmen lig’den düşürüp şampiyonluk yarışında saf dışı bırakmak . Bu olaylar planlı yapılmıştır. Herşey Malatyaspor’un As Başkanı Nusret Öncü’nün hareketleri ile maç başlamadan önce başlamıştır “dedi.

“REYTİNG İÇİN İFTİRA ETTİLER”

Kulüp As Başkanı Nusret Öncü’nün kendisi bir televizyoncu olması münasebeti ile reyting için böyle provokatif eylemler daha önce yaptığını söyleyen Bayram” her şey planlamış. Arkadaş görevini laiyiki ile yaptı kendisini kutluyorum” dedi.

“HER TAKIMA EŞİT MESAFEDE DAVRANIYORUZ”

Sami Bayram açıklamalarında her misafir takıma eşit davrandıklarını vurgulayarak, Bizim kendilerine hiçbir problemimiz yoktur. Ben söylediklerine göre “SÜPÜRÜN TALİMATI “ vermişim emniyete bu tamamen yalandır. İftaradır. Aksini halen idea ediyorlarsa ispatlamaya davet ediyorum. İspatlayamıyorlarsa bu yaptıkları alçaklıktır.” dedi

Maç’tan 1 gün öncesi yaşanan olayları da anlatan Bayram. “Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, Beni aradı İl takımı olması münasebetiyle bizden fazla seyirci bileti ve protokol tribününde yer ayırmamızı rica ettiler. Biz de bu konuda kendilerine elimizden geleni yaptık. Normalde Misafir takımının protokol misafirlerine 15 kişilik yer veriyoruz. Bizden rica ettiler bunun sayısını 20 yaptık. Daha sonra araya başka ortak arkadaşlarımız girdi bu sayı 30 çıkardık. Bu konuda elimden geleni yaptım. Federasyonun Kuralları gereği Biletlerinde her zaman olduğu gibi %5’ni yasal olarak rakip takıma satışa çıkardım. Kulüp başkanı bizden toplu almak istediğini söyledi bizde prensiplerimiz gereği biletlerin o şekilde satılamayacağını gişeden satılacağını söyledik bunu da duyurduk. Gişeler açıldığı gibi biletler bitti. Olaylar asılında buradan sonra başladı.” şeklinde konuştu.

“KENDİ TAKIMIMIZ 20 DAKİKA MAHSUR KALDI”

Kendileri ev sahibi takım olduğu halde 20 Dakika takım otobüsünün mahsur kaldığını söyleyen başkan Bayram, Biz yine olayların gerilmemesi için sesimizi çıkartmadık ev sahibi takımız fakat 20 dakika orada kaldık. Orada sadece olaylar büyümesin istedik “dedi.

“PENDİKSPOR İSRAİL’DİR”

Kulüp As Başkanın sosyal medya üzerinden çirkin ithamlarda bulunduğunu ve bunun kendisini çok üzdüğünü söyleyen Bayram “öyle bir twitt atmış ki okuyunca gözlerime inanamadım “PENDİKSPOR İSRAİL’DİR” bu ne demektir? Bunun hesabını soracağız… Bu Pendik kamoyuna Pendik’e yapılan bir hakarettir. Ahlaksızlıktır. Şeklinde yorumladı.

Başkan Bayram son olarak bütün haklarını yasal yollarla arayacağını belirterek. Kendilerini kınıyorum dedi.

Haber: Yusuf SARAY - Bölge Gündem Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder