21 Kasım 2014 Cuma

Pendik’te "Kur’an İlimleri Vakfı" Kuruluyor


Pendik, Kurtköy’de bir grup İşadamı yeni bir vakıf kurmak amacıyla girişim başlattı.

Kur’an İlimleri Vakfı’nı tanıtımı amacıyla 19 Kasım’da bir yemek organizasyonu gerçekleştirildi. Kuruculuğunu İşadamları; Muzaffer Karatay, Necmettin Bayram, Nuri Demir. Önder Akpınar, gazeteci Ümit Kahyaoğlu ve bir grup Kur’an gönüllüsünün yaptığı Kur’an İlimleri Vakfı’nın tanıtım programı Kurtköy Burada Et-Kebap Lokantası’nda gerçekleşitirildi.

Kur’an tilavetiyle başlayan programda vakıf yönetimi adına konuşmayı İşadamı Muzaffer Karatay gerçekleşitirdi. Vakfın amaçlarını anlatan Muzaffer Karatay, gerçek İslam anlayışını, gerçek Kur’an anlayışını hakim kılmak için gayret göstereceklerini belirtti. Bünyelerinde Hafızlık müessesesinin de olacağını vurgulayan Karatay, iyi niyetlerle yola çıktıklarını Allah’tan başarı dilediğini ve başarılı olmaları konusunda azimle çalışacaklarına dikkat çekti. Kartatay, bu ulvi yolculukta başarıya ulaşabilmek adına katılımcılardan dua istedi.

Tanıtım programına, AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Ahmet Cin, Gebze Cumhuriyet Başsvcı Vekil Sıddık İlgar, Pendik Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ramazan Öztürk, Pendil Milli Eğitim Şube Müdürü Coşkun Otluoğlu, İGDAŞ Genel Müdür Yardımcısı İlhami Başer, Haseki Eğitim Merkezi Öğretim Üyeleri, Pendikspor Başkanı Sami Bayram, Pendik Belediye Başkan Danışmanı İbrahim Ciminli, Saadet Partisi Pendik İlçe Başkanı Mahmut Kılıç ve çok sayıda Sanayici ve işadamı katıldı.

Muzaffer Karatay’dan sonra söz alan konuşmacılar, Pendik’te ihtiyaç duyulan bir hayır müessesesinin kurulduğuna dikkat çekerek, herkesin bu güzel girişime destek vermesi görürüşünde birleştiler.

Kaynak: Duyuru Gazetesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder