1 Kasım 2014 Cumartesi

Pendik’te Seferberlik İlan Edildi


Pendik Kaymakamlığı ve Pendik Belediyesi işbirliğiyle Bonzai ve diğer uyuşturucularla mücadele için top yekûn seferberlik ilan edildi.

Uyuşturucu tacirlerinin hedef kitle olarak belirlediği gençlerimizi korumak amacıyla Pendik Kaymakamlığı ve Pendik Belediye Başkanlığı işbirliğiyle Pendik Gülistan Sofrasında tüm okul müdürleriyle bir toplantı yapıldı.

Bizim Değerlerimizi Çocuklarımıza Veriniz

Toplantıda bir konuşma yapan Pendik Kaymakamı Osman Tunç ‘’Pendik’te 5 bin öğretmenimizle bu işin üstesinden geleceğiz’’ diyerek şöyle devam etti ; ‘’Fiziki imkânların zorlandığı bir konumdayız. Ama Başbakanımızın Maliye Bakanımıza uyuşturucu ile mücadele konusunda sorun yok demesi, siyasi bir kararlılıktır. Pendik’te bir birim oluşturduk. Belli sayıda polisimizi bu alana kanalize ettik. Muhtarlarımızla da iş birliği yapıyoruz. Pendik Belediyemiz ve Pendik Milli Eğitim Müdürlüğümüzle yapacağımız bu çalışmalardan olumlu sonuçlar alacağımıza inanıyorum’’ dedi.

Tunç, Müdürlere yönelik konuşmasını şöyle sürdürdü; ‘’Öğretmenlerimizden beklentimiz, bizim değerlerimizin çocuklarımıza verilmesidir. Öğretmenlerimizin bu işin içinde görülmesi elzemdir. Tabii klinik noktaya gelmiş olanlar uzmanlık işidir. Bu çabadaki kritik kişiler öğretmenler, hedef kişiler gençlerdir. Bu gençler her gün 7-8 saat bizimle birlikteler. Profesyonel desteğe ihtiyaç duyacağı döneme gelmeden öğretmenlerimizin bu problemi önleyeceğine inanıyorum. Özellikle sizlerden beklentim, sürekli bu işi gündeme getirin. Öğretmen odalarına sık-sık girip öğretmenlerimize bu işi hatırlatınız. Okul çevrelerinde önlemlerinizi artırınız’’ dedi. pendik belediyesi toplantı

Bugün Dünya Biyolojik Silahlarla Savaşıyor

Pendik Belediye Başkanı Dr. Salih Kenan Şahin ‘’Her alanda var olmaya gayret ediyoruz’’ diyerek konuşmasına başladı ve şöyle devam etti; ‘’Ben bir Belediye Başkanı ve Hekim olarak eksiklerimizi bularak problemlerimizi çözme yoluna gidelim, diyorum. Ebola, aids sarp birer biyolojik terördür. Şimdi yöntem değişti. Bugün Dünya atom bombasıyla değil, daha güçlü biyolojik silahlarla savaşıyor’’ dedi.

Şahin; ‘’Bugün Dünyada ve Avrupa’daki krizin temel kaynağı insandır. Yaşlı nüfus çoğunlukta, genç nüfus az dolayısıyla heyecan yok. Türkiye’de hamdolsun genç nüfus var. Bizim en büyük servetimiz genç nüfusumuzdur. Bunu bilenler üzerimize geliyor. Bu işten nemalananlar var. En riskli yerler kalabalığın olduğu yerlerdir. Okul civarlarında en çok seyyar satıcı kılığında boy gösteriyorlar. Bu sorunlar seferberlikle kazanılır’’ dedi.

15 motorize ekiple denetimleri artırdık

Şahin ‘’Pendik’te Yüz civarında okul var. Okul çevrelerindeki seyyar satıcı kılığındaki kişilerle mücadele için 15 motorize ekip 60 zabıta ile önlem ve denetimleri artırdık. Ayrıca okul çevrelerine velilerin ve vatandaşların ihbar yapabilecekleri telefon numaralarını gösteren levhalar astık. Anneler bu konuda daha duyarlılar. Annelerin bu konu ile yapacakları takip ve ihbarlar bizim mücadelemizi güçlendirecektir’’ dedi.

Şahin konuşmasını ‘’Uyuşturucu ile mücadelenin üç boyutu vardır. 1- Önleme, 2-Tedavi, 3-Rehabilitasyon’’ diyerek bazı projeleri hakkında geniş bilgi verdi. ‘’Yeni Mahallede bir binada Rehabilitasyon Merkezi düşünüyoruz. Pendik’te 180 civarında Rehberlik öğretmenlerimizle burada toplantılar yapacağız. Marmara Üniversitesi Çocuk Psikiyatri Bölümü ile işbirliği çalışmalarımız var. Bu çalışmaların bir parçası olarak Marmara Üniversitesi Hastanesi avlusunda bir bina düşünüyoruz. Pendikli gençlerimiz için birbiriyle sağlıklı iletişim amaçlı Sosyal Medya Platformu Sayfası düşünüyoruz. Yapılamaz denilen pek çok spor komplekslerimiz bu gün hizmet veriyor’’ şeklinde tamamladı.

HABER: Abdullah YADİGAR - Bölge Gündem

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder