24 Kasım 2014 Pazartesi

Su Kaçağı Bulma Servisleri

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma için kendi başınıza yapabileceğiniz pratik yöntemler arıyorsanız, sayaçları kontrol etmenizi öneririz. Tüm musluklar ve su hatlarının kullanılmadığı zamanlarda, vanalardaki hareketliliği gözleyin. Zemin yada duvara kulağınızı dayayın ve su seslerinin gelip gelmediğini öğrenmeye çalışın. Aslında tüm bunlar yenilikçi cihazların üretilmediği ve sadece tecrübeli ustaların müdahalesi ile daha yüksek oranda teşhisin konulabildiği, fakat çoğu işlemin gereksiz masraf ve tadilat sonucunu oluşturduğu 10 sene kadar öncesindeki durumlardı. Teknoloji yakından takip ederek, çalışma sisteminde daha aktif ve müşterilerin memnuniyeti artırıcı ürünlerle donatılmış firmalar ayakta kalmayı başarırken, diğerleri için aynı sözleri sarf etmemiz mümkün değil. İstediğiniz evinizdeki hasarları minimum tutmak, su kaçağı bulmak için gelen personellerimizin gün içi teşhis ve birkaç gün için hizmetlerini tamamlamasını sağlamak ise bizleri rahatlıkla arayabilirsiniz.

Kullanım alanlarından bir tanesi de lavabolardır. Mutfaktaki yemekler, çeşitli salatalar, hazır yiyecekler, kırıntılar derken yoğun olarak sıkça bazı artıkları lavabo giderlerine göndeririz. Özellikle küçük cam kırıkları, kesici bazı parçalar işin içine girerse tesisata zarar vermektedir. Lavabonun alt kısmındaki spiral gider hattındaki sorunlar çok büyük risk teşkil etmemektedir ve hemen değiştirilebilir. Maddi külfeti de oldukça azdır. Fakat bu parçada değil de plastik gider borusunda sorun varsa o zaman kaçağın yerini tespit etmemiz gerekmektedir. Lavabonun giderinden sarkıtacağız ve görsel bilgiler ve ışıklandırma aparatı bir arada olan robotumuz ile incelemeler yapabilir ve onarma işlemine geçebiliriz. ( http://istanbulsukacagibulma.com/kirmadan-su-kacagi-bulma.php )

Su kaçağı bulmak için bir diğer yöntem ise bahçe, sera yada tarlalarınızdaki döşediğiniz damlama su hatlarını bağlayan ana yada yan borular anlatılabilir. Toprağın altına eklenilen bu sistemleri harita olarak bir yerlere not etmemiş olabilirsiniz. Fakat bu bizim için asla sorun değildir. Borulardan sızan su her zaman toprak üzerine ulaşamaz ve yer altındaki boşluklardan akıp gidebilir. Doğal olarak su kaçağı bulma bir miktar zorlaşır. Fakat detektör cihazımız ile yine de bu sorunların üstesinden gelmemiz mümkündür. Su sesleri, dijital göstergeler, sesli ikaz, bilgisayar ve programlı analiz araçları, termal görüntü kabiliyeti gibi ek aparatlar ile taranacak alan ne kadar geniş olursa olsun, her zaman tam çözümü firmamızdan alabilirsiniz. Kırılan yada çatlayan boruyu bulduktan sonra aynı standartlarda veya mümkünse daha kaliteli ve uzun ömürlü olanı ile değişiminin gün bitmeden tamamlanması için personelimiz emek vereceklerdir.

Bilgi:  www.istanbulsukacagibulma.com