3 Aralık 2014 Çarşamba

Dünyalarına Kitap Sevgisi Girdi


Hareketli ve enerji dolu yapılarıyla bilinen otistik ve down sendromlular, Kütüphane Gönüllülerinin düzenlediği programda okunan kitabı pür dikkat  dinleyerek ailelerini şaşırttılar.

Kütüphane Gönüllülerinin ‘kitap okuma saati’ için düzenledikleri programın adresi bu kez Pendik Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi oldu. Otistik ve Down Sendromlular için organize edilen programda merkezde görev yapan Özel Eğitimci Canan Aytekin, kütüphane gönüllülerinin getirdiği hikaye kitabı okudu. Yapıları gereği yerinde duramayan otistik ve down-sendromlu çocukların okunan kitabı ilgiyle dinlemeleri dikkat çekti. Program sonunda çocuklara kitap dağıtılırken etkinliğe katılan Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı Ramazan Öztürk, aileler ve çocuklarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

15 günde bir düzenlenecek        

Engelli Koordinasyon Merkezi, ilk olarak zihinsel  engelli çocuklarla başlayan etkinliği her 15 günde bir farklı bir engel grubuyla devam ettirmeyi ve ilerleyen günlerde davet edilecek sanatçıların da  kitap okuyarak bu anlamlı etkinliğe katılımını hedefliyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder