4 Aralık 2014 Perşembe

Mevlana ile Gönüllere Yolculuk


Mevlana Haftası, Aralık ayında Pendik Belediyesi tarafından  düzenlenecek çeşitli kültür etkinlikleriyle gönüllere ulaşacak.  Mevlana’yı Anma  ve Şeb-i Arus etkinlikleri de 13 Aralık Cumartesi günü Kurtköy Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşecek.

13. yüzyıldan günümüze mesajlar vererek insanlığa sevgi tohumları eken Hz. Mevlana’nın 741. Vuslat yıldönümü, Pendik’te çeşitli  kültür etkinlikleriyle kutlanacak. Fikret Erkaya yönetimindeki  Mevlevi Bestekarlar Gecesi  11 Aralık Perşembe günü Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde  sahne alacak.  13 Aralık’ta  ise Mehmed Fatih Çıtlak’ın sohbeti eşliğinde Mevlana’yı Anma ve Şeb-i Arus etkinlikleri gerçekleşecek.  Kurtköy Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak anma programı, saat 14.00’te başlayacak.

Sohbetlerle Mevlana  

Mehmed Fatih Çıtlak ile Mesnevi Sohbetleri 20-27 Aralık’ta Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde,  Prof. Dr. Emin Işık’la Mesnevi Sohbetleri  25 Aralık’ta Mehmet Bayram Konferans Salonu’nda,  Prof. Dr. Cihan Okuyucu’nun “Mevlana Konuşuyor” konulu sohbeti  ise yine 25 Aralık’ta Mehmet Akif Ersoy Sanat Merkezi’nde dinleyicileriyle buluşacak.

Mevlana’yı anlatan film: Aşkın Dansı

Ayrıca  “Mevlana Celaleddin Rumi: Aşkın Dansı” isimli yarı belgesel sinema filmi de yine Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde 14 Aralık Pazar günü gösterime sunulacak. Yönetmenliğini Kürşat Kızbaz’ın yaptığı filmin başrollerini ise Selçuk Yöntem, Özcan Deniz, Sinan Tuzcu ve Müşfik Kenter paylaşıyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder