6 Aralık 2014 Cumartesi

Pendik Batı Mahallesi Kentsel Dönüşüm İmar Planları Hakkında Önemli Gelişme!

Pendik Batı Mahallesi Kentsel Dönüşüm

Pendik Batı Mahallesinin Pendik Belediye Meclisinde kabul edilen imar planları üzerinde çok önemli değişiklikler olmuştur. Belediye Meclisinde konuyu ısrarla takibimiz sonucunda verdiğimiz soru önergelerine, Pendik Belediye Başkanlığı makamı 05.12.2014 tarihinde yazılı olarak cevap vermiştir.

Batı Mahallesi imar planlarının akıbetini sorduğum ve daha önce bu platformda da paylaştığım önergeme verilen cevapta Pendik Belediye Meclisince kabul edilen planların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hala onaylanmadığı ve tadil edildiği ifade edilmektedir. Yine verilen cevapta tadil edilen yeni planlarda emsal uygulamasının iptal edilerek yerine "çekme mesafeli ayrık nizam" uygulamasının getirildiği görülmektedir.Yeni taslak plana göre Batı Mahallesinin kentsel dönüşüm alanında kalan bölümünde parseller arası birleşme olmaksızın 6 kat imar izni alınabilecektir.

Yine aynı plana göre TAKS: 0,50'yi geçemeyecektir. Yeni taslak planlar Bakanlık tarafından kabul görmüş ve kurum görüşleri alınmaya başlanmıştır. Çalışmanın hızlandırılabilmesi için kurum görüşleri Pendik Belediyesi yetkilileri tarafından elden takip edildiği ifade edilmektedir. Kurum görüşlerinin tamamlanmasının ardından yeni 1/5000 ve 1/1000'lik planlar onay için tekrar Bakanlığa gönderilecektir.

Konu ile ilgili Pendik Belediye Başkanlığının verdiği resmi cevap, duyurunun ekinde değerli mahalle halkımızın incelemesi için paylaşılmıştır. Konu ile ilgili takibimiz ve mücadelemiz kesintisiz olarak sürecektir.

Saygılarımla. S.Tarık BALYALI. İBB ve Pendik Belediye Meclis Üyesi. CHP Grup Bşk. V.

Pendik Batı Mahallesi Kentsel Dönüşüm

Pendik Batı Mahallesi Kentsel Dönüşüm

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder