15 Aralık 2014 Pazartesi

Pendik Kavakpınar Hızla Değişiyor


Geçtiğimiz Mart ayında imar uygulaması tamamlanan Kavakpınar Mahallesi’nde Pendik Belediyesi ekipleri tarafından  sürdürülen  park,  kültür merkezi, yol ve kaldırım çalışmalarıyla  hızlı bir değişim yaşanıyor.

Kültür merkezi 2015’te hizmete girecek

Yapımına geçtiğimiz Mart ayında başlanıla  Kavakpınar Kültür Merkezi’nin kaba inşaatı tamamlanarak, iç mekan çalışmalarına geçildi. 4 bin 500 metrekare inşaat alanına sahip kültür merkezinin bünyesinde  aile sağlığı merkezi, etüt ve gençlik merkezi, İSMEK, fitness, minder  sporları ve konferans salonları, sergi alanı ve kafeterya bulunacak. Merkezin 2015 yılı içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

5 yeni park

Kavakpınar Mahallesi ‘nde  bu yıl tamamlanan parklar, zengin donanımıyla dikkat çekiyor.  Albayrak Caddesi’nin ardından Farazi ve Küme sokaklardaki parklar da tamamlandı. Farazi Sokak’ta toplam alanı 1.390 metrekare olan parkta halı sahanın yanı sıra çocuklar için oyun grubu, spor tutkunları için fitness alanı ve koşu parkuru ile dinlenme alanları da bulunuyor. Küme Sokak’ta ise toplam 900 metrekare alana sahip olan park, oyun,  fitness ve dinlenme gruplarıyla çevre halkına hizmet vermeye başladı. Ekipler, Prenses Sokak’ta halı saha ve parkı  ile Şirintepe Cami yanına bir parkın daha projesini tamamlayarak, yakında yapım çalışmalarına başlayacak.

Kaldırımsız yol kalmayacak

İmar uygulaması ile çehresi değişmeye başlayan Kavakpınar Mahallesi’nde kaldırımı olmayan tüm sokaklara kaldırım yapılıyor. Kaldırım çalışmalarında dağılma ve su birikintisinin önüne geçmek amacıyla beton kullanılıyor.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder