12 Aralık 2014 Cuma

Pendik'te Ayakta Alkışlanan Konser


13 Aralık Cumartesi günü Şeb-i Arus töreninin de yapılacağı Pendik, Mevlana ile dolu günler yaşıyor. Mevlana Haftası  kapsamında düzenlenen Tasavvuf Müziği  Konserini dinlemeye gelen çok sayıda Pendikli, Şef Fikret Erkaya yönetimindeki koroyu ayakta alkışladı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen “Mevlevi Bestekarlar  Konseri”ne büyük ilgi gösteren Pendikliler, salonu tıka basa doldurdu. Şef Fikret Erkaya yönetiminde  Maltepe  Musiki Eğitim Vakfı Korosunun seslendirdiği ilahiler ve tasavvuf müziği eserleri, dinleyicilerin büyük beğenisini topladı.  İsmail Dede Efendi’den Itri’ye kadar Mevlevi bestekarların şarkılarını dinleyen Pendikliler, konser sonunda Erkaya ve korosunu uzun süre ayakta alkışladı.

Şeb-i Arus Etkinlikleri Cumartesi günü Sülüntepe’de

13. yüzyıldan günümüze mesajlar vererek insanlığa sevgi tohumları eken Hz. Mevlana’nın 741. Vuslat yıldönümü, Pendik’te çeşitli  kültür etkinlikleriyle kutlanmaya  başladı.  13 Aralık Cumartesi günü Mehmed Fatih Çıtlak’ın sohbeti eşliğinde Mevlana’yı Anma ve Şeb-i Arus etkinlikleri gerçekleşecek. Sülüntepe Spor Kompleksi’nde yapılacak anma programı, saat 14.00’te başlayacak.

Pendik Belediyesi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder